Twój kot miauczy w nocy? Zapłacisz mandat


Czy można kotu zakazać miauczenia? Oni twierdzą, że tak.

Zakaz zakłócania ciszy nocnej

Władze rosyjskiego miasta Nowosybirsk wprowadziły nowe prawo. Jeśli kot lub pies będą zbyt głośne w nocy, ich właściciele zostaną ukarani mandatami. Nowy przepis wszedł w życie 28 września br – podaje The Moscow Times. Obowiązek zachowania ciszy nocnej trwa w dni robocze od godziny 22 do godziny 7 rano, a w weekendy – o dwie godziny dłużej.

czarny kot miauczy
fot. Shutterstock

Właściciel niesfornego zwierzaka, Jeśli zwierzę odważy się zaszczekać, zawyć lub zamiauczeć po zmroku, jego właściciel zapłaci mandat w wysokości 3 tysięcy rubli czyli około 190 złotych. Dotyczy to tylko osób prywatnych. Jeśli incydent szczekania lub miauczenia zdarzy się na terenie jakiejś firmy, kara zostanie nałożona na właściciela firmy i będzie dwa razy wyższa.

Czy są jakieś ulgi?

Dobre wiadomości są dwie – zakaz dotyczy tylko terenu zamieszkanego. Poza miastem zwierzęta mogą dawać głos do woli. Zakaz nie obejmuje krakania i kwakania – dodaje magistrat.

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tiger2280 niezalogowany
tiger2280 niezalogowany
4 lat temu

Tak ale byśmy chyba dostali ten mandat bo w nocy też nasz kot miauczy i nie wiem co zrobić jak ktoś przechodzi koło niego to on miauczy nie wiem dlaczego jak by był jakiś agresywny!