Tygrys zaatakował cyrkowców


Chwile grozy przeżyli widzowie chińskiego ogrodu zoologicznego Chandzhou Yancheng w prowincji Jiangsu - podczas występów akrobatów na linie zawieszonej nad wybiegiem tygrysów syberyjskich, jeden z drapieżników rzucił się na artystów.

Chwile grozy przeżyli widzowie chińskiego ogrodu zoologicznego Chandzhou Yancheng w prowincji Jiangsu – podczas występów akrobatów na linie zawieszonej nad wybiegiem tygrysów syberyjskich, jeden z drapieżników rzucił się na artystów. 

Do zdarzenia doszło gdy po linie szła trzyletnia dziewczynka Xiaoyan, przed którą na rowerze jechał akrobata z przymocowaną drabinką, na której z kolei wisiał kolejny cyrkowiec. Podczas wykonywania  akrobacji na drabinkę skoczył jeden z sześciu dzikich kotów. Lina po której sunęli akrobaci zachwiała się. Jedynie rozwaga i opanowanie uchroniły przed tragedią.

Xiaoyan należy do chińskiej grupy Jiangxi Elite Children Arts Troupe i jest najmłodszą artystką na świecie chodzącą po linie. Jednak już za cztery lata przejdzie na emeryturę… aby pójść do szkoły.