Ucieczka z więzienia przy pomocy kota?


Strażnicy więzienni w Brazylii zatrzymali kota, który na teren więzienia w północno-wschodniej części kraju wniósł - przytwierdzone taśmą do ciała - piłę i telefon komórkowy - poinformowały w sobotę tamtejsze media.

Strażnicy więzienni w Brazylii zatrzymali kota, który na teren więzienia w północno-wschodniej części kraju wniósł – przytwierdzone taśmą do ciała – piłę i telefon komórkowy – poinformowały w sobotę tamtejsze media.

Przy bliższych oględzinach okazało się, że kot miał również przy sobie: wiertła, słuchawki, kartę pamięci, baterie i ładowarkę do telefonów komórkowych.

– Trudno ustalić, kto jest za to odpowiedzialny, ponieważ kot nie mówi – wyjaśnił lokalnej gazecie rzecznik więzienia.

Kot wcześniej wielokrotnie był widziany, jak wchodził i wychodził z terenu więzienia, ale bez pakunków. Na nieszczęście więźniów nietypowy nadbagaż od razu został dostrzeżony przez strażników.

O udział w spisku podejrzewa się wszystkich 263 osadzonych w zakładzie karnym w 200-tysięcznym mieście Arapiraca. Śledztwo prowadzi lokalna policja.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 1 stycznia, ale do mediów wiadomość trafiła dopiero w sobotę. Sprawca całego zamieszania, czyli biały kot, trafił na leczenie do specjalistycznego ośrodka.

 

Array