Ukraina: rząd obiecał, że zbuduje schroniska dla psów


Ukraińskie władze obiecały rozwiązać sprawę bezkarnego zabijania bezdomnych psów. Na razie tylko w miastach, gdzie odbędzie się Euro 2012. W Kijowie zorganizowano kolejną demonstrację przeciwko takim praktykom.

Ukraińskie władze obiecały rozwiązać sprawę bezkarnego zabijania bezdomnych psów. Na razie tylko w miastach, gdzie odbędzie się Euro 2012. W Kijowie zorganizowano kolejną demonstrację przeciwko takim praktykom. Organizatorów zaskoczyła szybka reakcja władz: obiecano budowę schronisk dla psów.

Protest odbył się przed budynkiem Rady Ministrów. Obrońcy praw zwierząt przynieśli plakaty ze zdjęciami zabitych bądź otrutych zwierząt. Z głośników rozlegały się głosy psów w agonii. Działacze zwracają uwagę, że są one zabijane za zgodą lokalnych władz. Z kolei milicja nie reaguje na istnienie stron internetowych, tak zwanych, dog hunterów, którzy chwalą się liczbą zabitych psów.

Porozmawiać z protestującymi przyszedł minister ekologii Mykoła Złoczewski, który zapowiedział, że rząd przeznaczy na budowę schronisk dla psów 30 milionów hrywien, czyli ponad 12 milionów złotych. Za te pieniądze zostanie zbudowanych 6-7 schronisk, gdzie zwierzęta będą sterylizowane.

Powstaną one przede wszystkim w miastach, gdzie odbędzie się Euro 2012, czyli w Kijowie, Lwowie, Charkowie i Doniecku.

więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11030392,Ukraina__rzad_obiecal__ze_zbuduje_schroniska_dla_psow_.html?lokale=warszawa

 

Array