Ukrzyżowane koty


Na Malcie w mieście Mosta, drugim co do wielkości mieście kraju, doszło do makabrycznych wydarzeń. Ktoś umieścił w miejscach publicznych swoiste "standy" z ukrzyżowanymi ciałami kotów i psów. Według policji znaleziono siedem "kocich" krzyży.

Na Malcie w mieście Mosta, drugim co do wielkości mieście kraju, doszło do makabrycznych wydarzeń. Ktoś umieścił w miejscach publicznych swoiste „standy” z ukrzyżowanymi ciałami kotów i psów. Według policji znaleziono siedem „kocich” krzyży. Jak donosi The Sunday Times of Malta zwierzęta były zamrożone przed przybiciem.
Ostatnie dwa krzyże ktoś umieścił przy posągu Św. Marii.

Burmistrz Mosty, Shirley Farrugia, podobnie jak mieszkańcy, jest wstrząśnięta i wyraża ostry sprzeciw wobec tak barbarzyńskich działań, stawiających miasto w bardzo złym świetle. Władze współpracują z policją celem odnalezienia sprawców. Zwiększono patrole, w tym nocne. Na razie udało się jedynie wstrzymać podobne akty przez okres lata. Aż do teraz.

Według Shirley Farrugii ostatni przypadek, gdy do krzyży przybito same łapy i ogony, przypomina pewne wydarzenie sprzed trzech lat. Mieszkanka Mosty znalazła swojego kota z… odciętymi czterema łapami. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy przez lekarza wet, nie udało się uratować kota, musiano go uśpić. Łap nie odnaleziono. Być może zostały zamrożone i „użyte” przez sprawcę dopiero teraz.

Makabryczne ukrzyżowania zwierząt zaczęły się na Malcie w 2011 roku, kiedy to natrafiono na krzyż z przybitymi do niego ciałami dwóch szczeniąt. Do dziś w sumie było 9 podobnych przypadków, w tym 7 „kocich”. Większość krzyży pojawiła się w miejscach o znaczeniu religijnym – blisko posągów świętych lub kościołów – 15 lub 16 dnia miesiąca.

Cay Club Malta ufundował nagrodę dla osoby, która pomoże znaleźć sprawcę.
 

źródło: The Sunday Times of Malta

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments