Uwaga wścieklizna! Warszawa i Wołomin


W związku z zagrożeniem wystąpienia wścieklizny na terenie wojewódzwa mazowieckiego Główny Lekarz Weterynarii wystąpił w końcu listopada br z zaleceniem szczepień profilaktycznych kotów przeciwko tej jednostce chorobowej, mimo że brak jest urzędowego...

W związku z zagrożeniem wystąpienia wścieklizny na terenie wojewódzwa mazowieckiego Główny Lekarz Weterynarii wystąpił w końcu listopada br z zaleceniem szczepień profilaktycznych kotów przeciwko tej jednostce chorobowej, mimo że brak jest urzędowego obowiązku przeprowadzania szczepień u tego gatunku zwierząt. Powiatowy Lekaru Weterynarii w,Warszawie prosi o przekazanie tego zalecenia lekarzom weterynarii prywatnie praktykującym na terenie m.st. Warszawy i powiatu Wołomin.

Przypominamy, iż szczepienia przeciwko wściekliźnie zalecane są w przypadku dużych skupisk kotów (schroniska) oraz w przypadku kotów wychodzących. Szczepienia nie można łączyć z okresowymi szczepieniami przeciw wirusówkom. Z uwagi na ryzyko rozwoju mięsaka, szczepionkę podaje się w tylną łapę. Chroni ona zwierzę przez okres roku.

 

Array