W Krakowie można jeszcze za darmo wysterylizować kota

fot. Shutterstock

Warunek - trzeba to zrobić do 31 października br. Przez 3,5 roku trwała walka o przywrócenie finansowania zabiegów przez miasto. W tym roku Kraków przeznaczył na sterylizację kotów wolno żyjących 25 tysięcy złotych.

Warunek – trzeba to zrobić do 31 października br. Przez 3,5 roku trwała walka o przywrócenie finansowania zabiegów przez miasto. W tym roku Kraków przeznaczył na sterylizację kotów wolno żyjących 25 tysięcy złotych.

Koty po zabiegu i okresie rekonwalescencji wracają do naturalnego środowiska. Wybrane trzy lecznice mają obowiązek przetrzymać zwierzę przez 6 dni po zabiegu. Każda ma miejsce dla sześciu kotów w jednym czasie.
W czasie wcześniejszych akcji lekarze robili zabiegi, a organizacje zajmujące się zwierzętami lub karmiciele zapewniali kotom opiekę przed wypuszczeniem na podwórko.

Trzeba się spieszyć. Akcja potrwa do 31 października. Te środki, które nie zostaną wykorzystane, wrócą do miejskiej kasy.

Jak skorzystać z darmowej sterylizacji? Jeżeli chcemy wysterylizować podwórkowego kota, musimy skontaktować się z organizacją, która współpracuje z wybranymi lecznicami. Lekarz wysterylizuje kota TYLKO na podstawie upoważnienia, które trzeba odebrać w jednej z trzech organizacji.

W akcji biorą udział: Fundacja „Zwierzęta Krakowa” – tel. 12 654 96 09, Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – tel. 12 421 26 85, [email protected], osoby zainteresowane mogą odebrać upoważnienie w biurze KTOZ przy ulicy Floriańskiej 53, Krakowska Fundacja „Stawiamy na łapy”- tel. 513 037 175, [email protected]

Sterylizacje odbywają się w gabinetach: WetMar, Agouti, FOCUS-Vet.

W tym roku miasto przeznaczyło również pieniądze na odrobaczanie i odpchlenie wolno żyjących kotów, preparaty przeciwko pasożytom można odbierać w biurze KTOZ przy ul. Floriańskiej 53 – zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny, to pozwoli przygotować odpowiednią ilość preparatów.

 

źródło

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments