W poszukiwaniu żwirku idealnego

fot. Biedronka

Bentonitowy, drewniany, silikonowy a może z kukurydzy? Na rynku co i rusz pojawiają się nowe rodzaje żwirku. Który z nich wybrać?

W doborze żwirku warto brać pod uwagę zarówno nasze jak i kocie upodobania, a te są bardzo różne. Najlepiej przetestować żwirki, aż utrafimy na taki, który nie zamieni naszego łóżka w piaskownicę, a kotu da 100 procent trafień do kuwety, czyli – mało noszący się, mało pylący, łatwy do wybierania z kuwety po zabrudzeniu oraz – w pełni zaakceptowany przez koty. Jeśli na dodatek okaże się przyjazny środowisku naturalnemu – to już będzie ideał.

Żwirek Kitty

Przyjrzyjmy się bliżej nowości na rynku – żwirkowi Kitty.

Kitty to żwirek bentonitowy compact, czyli bardzo drobny. Wyprodukowany z naturalnej, jasnej glinki, bez dodatków chemicznych.

Jego zalety:

Doskonale zbrylający – wilgoć zostaje natychmiast wchłonięta, tworząc twarde, małe bryłki – można je usuwać łopatką, a reszta podściółki pozostaje sucha i higienicznie czysta.

Wydajny i ekonomiczny – za każdym razem kuweta uzupełniana jest żwirkiem tylko o wyjmowane małe, twarde bryłki – nie trzeba wymieniać całej zawartości kuwety.

Delikatny i drobny – compact ma strukturę delikatnego i drobnego żwirku – zbryla się tworząc mniejsze bryłki, przez co jest bardziej wydajny

Niepylący – ziarna bentonitu nie pozostają na łapkach i sierści kota – zwierzę nie roznosi żwirku po mieszkaniu

Dobrze wiąże zapachy – naturalny bentonit absorbuje nieprzyjemne zapachy – zapobiega ich rozprzestrzenianiu po mieszkaniu

Naturalny – wykonany w 100% z naturalnej gliny – można go usuwać razem z domowymi odpadami.

Niedrogi. TYLKO 8,99zł (promocja obowiązuje do 21 lutego)

Dostępny jest w 5 litrowych opakowaniach w sklepach sieci Biedronka.
Kitty Compact to może być doskonały wybór dla Ciebie i Twojego mruczka.

Przetestuj 🙂

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,17266,name,zwirek-bentonitowy-compact-kitty-5-l

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments