Włochy. Punkty wypoczynkowe dla psów i kotów przy autostradach


Fidopark - ogródki przy autostradach włoskich, z myślą o kocich i psich podróżnych - zaopatrzone w zwierzęce WC, bieżąca wodę , legowiska. Z dyżurującą opieką lekarzy weterynarii.

16 sal wypoczynkowych oraz ogródków dla psów i kotów, gdzie dyżurują weterynarze, działać będzie przy sieci restauracji przy głównych autostradach we Włoszech we wszystkie weekendy podczas największego nasilenia wyjazdów na wakacje.
W pierwszy tego lata weekend masowych wyjazdów na urlop poinformowano, że według pomysłodawców te miejsca wypoczynku czworonogów – otwierane właśnie w tych dniach – mają zapobiec pladze porzucania zwierząt latem, ale także zostawiania ich w zamkniętych samochodach podczas postoju.

W punktach tych zwierzęta będą mogły odpocząć i odreagować stres związany z długą i bardzo dla nich męczącą jazdą samochodem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zwierzę zbada lekarz. Każdy taki Fidopark – jak nazwano te ogródki – wyposażony będzie w legowiska w cieniu, psie i kocie ubikacje, bieżącą wodę.

Inicjatywa, zrealizowana przy pomocy stowarzyszeń obrony praw zwierząt i związku weterynarzy, to kolejny przejaw tego, że Włochy stają się coraz bardziej przyjazne psom i kotom – podkreśla włoska prasa.

O tym, jak miejsca te są potrzebne, świadczą statystyki: kilkaset tysięcy rodzin wyjeżdża na wakacje z psem lub kotem.

 

Array