Wojciech Albert Kurkowski, Finka i Rumba


Mój kot jest zawsze mądrą osobą. Ludzie lubiący koty są bogatsi o niezwykłą miłość, najwspanialszą z odmian miłości, mianowicie taką, w której nie oczekuje się niczego w zamian.

Mój kot jest…
       Mądrą osobą. Niezależnie od tego, który to kot. Mądra była Murka, której obraz mam naszkicowany oczyma dziecka. Mądry był mój pierwszy wystawowy kastrat, rudy pers, którego imię Hafiz cytuje miłosne pieśni z XV wieku. Mądra jest moja orientalna Finka o wspaniałych zielonych oczach. Mój kot jest zawsze mądrą osobą.

Mój kot ma na imię…
       Dziś mieszkają ze mną dwie kocice, siedmioletnia orientalna kastratka, której domowe imię to Finka. Bezbłędnie sugeruje ono jej pochodzenie. Jej towarzyszką została pięciomiesięczna ruda kotka burmska o tanecznym imieniu Rumba.

Dostałem kota…
       Na punkcie kotów oczywiście, ale było to tak dawno, że już zapomniałem, iż kiedyś go nie miałem.

Mój kot najbardziej lubi…
       Gdy nie dzieje się nic. Gdy dom zapada w drzemkę, nikt nie wyjeżdża, ani nie przyjeżdża… Jest leniwie, spokojnie i nudno.

Lubię, gdy mój kot…
       Przeciąga się ziewając. Widzę w nim wówczas zaspanego drapieżnika o niezwykle pięknym ciele, magicznym spojrzeniu i niezwykłej charyzmie. Myślę, że wszystkie opowieści o pięknych i nieśmiertelnych wampirach czerpią wzorce swych bohaterów z uroku, elegancji i siły tego niezwykłego drapieżnika. Dobrze, że koty nie są większe od nas… bo wówczas z przyjemnością oddawalibyśmy się im na pożarcie.

Mojemu kotu zazdroszczę…
       Dystansu do świata.

Z moim kotem mamy wspólne…
       Zamiłowanie do ciepła.

Kot szczęśliwy to…
       … kochany kot!

Ludzie lubiący koty…
       Są bogatsi o niezwykłą miłość, najwspanialszą z odmian miłości, mianowicie taką, w której nie oczekuje się niczego w zamian za… miłość.

Kocia muzyka to…
       … cisza.

Najczęściej drę koty…
       … nie drę kotów.

Na widok czarnego kota…
       … wiem, że jestem w domu!

Najczęściej odwracają kota ogonem…
       … ludzie, którzy nie mają odwagi stawać twarzą w twarz.

Dlaczego nie pies?
       Pies jest doskonałym uzupełnieniem kota! Kocham oba gatunki i zawsze pies jest doskonałym przyjacielem moich kotów.

Gdybym nie miał kota…
       Miałbym lwa!

Gdybym był kotem…
       Byłbym lwem!

 

Wojciech Albert Kurkowski – felinolog, międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFe, redaktor naczelny niewydawanego już miesięcznika „Kot”, prezes Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” (FPL), przewodniczący Komisji Wystawowej FIFe, prezydent honorowy Cat Club Łódź. Autor, tłumacz i konsultant naukowy wielu publikacji i książek o kotach. Pomysłodawca obchodów Światowego Dnia Kota w Polsce, podczas których przyznawany jest tytuł „Kociarz Roku”. (za Wikipedią).

Zdecydowanie gwiazda wśród kociarzy. Charyzma i urok osobisty 🙂

 

Array