Wyciągnęli kota z wody. Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego chce im osobiście podziękować


To już kolejny raz, kiedy monitoring miejski zarejestrował mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego, którzy wyciągają koty z wody. Władze miasta chcą odnaleźć bohaterów zeszłotygodniowej akcji ratunkowej.

Na początku sierpnia pisaliśmy o pani Klaudii, która spacerując deptakiem przy rzece Tuga, bez wahania wskoczyła do wody, by uratować wrzucone przez 67-latkę malutkie kotki w reklamówce. W zeszłym tygodniu miejski monitoring w Nowym Dworze Gdańskim zarejestrował kolejne, podobne zdarzenie. Tym razem w wodzie znalazł się kot, który przestraszył się innego zwierzęcia. Reakcja młodych ludzi była natychmiastowa. Jak napisał jeden z internautów: „To już chyba spokojnie można myśleć o nazwie Bulwar Ratowanego Kociaka”.

Szybka akcja ratunkowa

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Kamera miejskiego monitoringu zarejestrowała kota, który spokojnym krokiem spacerował deptakiem przy rzece. W pewnym momencie podbiega do niego inne zwierzę – najprawdopodobniej pies. Przestraszony i spłoszony kot instynktownie wskakuje wówczas prosto do wody.

W tym samym czasie w pobliżu miejsca zdarzenia na ławkach siedziała grupka młodych osób. Widząc kota w wodzie, który nie może się z niej wydostać, mężczyźni od razu pobiegli mruczkowi na pomoc. Kiedy wyciągnęli kota z wody, ten w popłochu uciekł, by znaleźć inne, bezpieczne schronienie.

Burmistrz chce odnaleźć osoby z monitoringu

Dwudziestosekundowe nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku gminy Nowego Dworu Gdańskiego. Przyznano wówczas, że na kamerach miejskiego monitoringu przeważnie można zaobserwować akty wandalizmu, jednak w ostatnim czasie wśród nich są też i takie, jak w tej sytuacji – czyli postawy ludzi, które są godne pochwały, za które należą się oklaski.

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego pragnie osobiście podziękować młodym ludziom – osobie ratującej i jego pomocnikom, którzy udzielili kotu pomocy, a tym samym i uratowali zwierzakowi życie. Ponadto chce ich, za tak bohaterską postawę, nagrodzić upominkiem.

źródła: www.facebook.com/GminaNowyDworGdanski, tvn24.pl 

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments