Zabiła męża, by chronić kota


Rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti donosi, że 56 letnia kobieta z Republiki Buriacji Wschodnia Syberia jest oskarżona o zabicie męża. Według śledczych kobieta podniosła nóż kuchenny w przypływie wściekłości i rozpaczy, by powstrzymać go...

Rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti donosi, że 56 letnia kobieta z Republiki Buriacji Wschodnia Syberia jest oskarżona o zabicie męża.
Według śledczych kobieta podniosła nóż kuchenny w przypływie wściekłości i rozpaczy, by powstrzymać go przed zabiciem kota.
Kobieta i jej mąż razem pili alkohol, a następnie zaczęli kłócić się o kota, który przeniósł się do ich gospodarstwa po śmierci właściciela z pobliskiej farmy. Kobieta chciała zatrzymać kota, co nie spodobało się jej mężowi. Nagle mężczyzna chwycił nóż z zamiarem zabicia kota, a kobieta odebrała mu nóż z rąk i wbiła go trzykrotnie w klatkę piersiową mężczyzny.
Kobieta może zostać skazana na 15 lat więzienia za morderstwo, wymiar kary może ulec obniżeniu, jeśli działa pod wpływem silnych emocji.

Sprawa przypomina podobną tyle że w Teksasie – w ubiegłym roku kobieta strzeliła do męża w obronie swojego kota. W tamtym przypadku skończyło się na ranach postrzałowych.

Array