Zabójczy mróz


Od kilku dni Polskę nawiedzają siarczyste mrozy. Pamiętajmy w tym trudnym czasie także o kotach, szczególnie tych bezdomnych a także wychodzących. Pomóżmy im przetrwać trudny czas.

 

Od kilku dni Polskę nawiedzają siarczyste mrozy. Pamiętajmy w tym trudnym czasie także o kotach, szczególnie tych bezdomnych a także wychodzących.
Pomóżmy im przetrwać trudny czas. Otwórzmy piwniczne okienko (wystarczy jedno w bloku), zadbajmy o letnią wodę do picia, suchą karmę do jedzenia, może ciepły rosół z mięsną wkładką? Jeśli koty mają swoje budki, sprawdźmy, czy są wystarczająco ocieplone, może przyda się obłożenie styropianem lub grubymi kocami, może przeniesienie na czas mrozów do piwnicy?
Koty szukają choćby odrobiny ciepła. Sprawdzajmy nasze auta przed ruszeniem rano do pracy – czy jakiś kot nie schronił się na nadkolu samochodu albo przy silniku – nasza nieuwaga może się skończyć dla takich zabłąkanych zwierzaków tragicznie.
Pamiętajmy też o wiejskich kota, pozwólmy im schronić się w ciepłej oborze, stajni, sieni – jeśli już nie można w domu. Stodoła jest zbyt zimna w takie mrozy nawet dla wytrzymałych wiejskich mruczków.
Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy bezdomnego kota w potrzebie, dzwońmy do Straży Miejskiej, do schronisk, na policję.
Ale jeśli to jest „dziczek” czyli kot wolno żyjący, najlepsze dla niego, co możemy zrobić, to zapewnić ciepłe schronienie tak, gdzie jest – otworzyć okienko, podać ciepłe jedzenie i ciepłą wodę do picia.

Array