Zaklinacz lwów. Historia najniebezpieczniejszej przyjaźni na świecie


Kilka lat temu w serwisie YouTube pojawił się film przedstawiający niezwykłego człowieka, Kevina Richardsona – opiekuna zwierząt w jednym z południowoafrykańskich rezerwatów. Nakładem Wydawnictwa Galaktyka ukazuje się właśnie książka o Kevinie i lwach.

Kilka lat temu w serwisie YouTube pojawił się film przedstawiający niezwykłego człowieka, Kevina Richardsona – opiekuna zwierząt w jednym z południowoafrykańskich rezerwatów. Film ujawniał kulisy pracy Richardsona. Choć to jedne z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie, Kevin jakby nic sobie z tego nie robił:  patrzył im prosto w oczy, chodził wśród nich na czworakach i bawił się z nimi, a niektóre całował w czubek nosa. Film szybko zdobył sobie niebywałą popularność, a Richardson stał się fenomenem na międzynarodową skalę.

Nakładem Wydawnictwa Galaktyka ukazuje się właśnie książka o Kevinie i lwach. Nosi tytuł: „Zaklinacz lwów. Historia najniebezpieczniejszej przyjaźni na świecie”.

Na kartach książki Richardson usuwa się w cień i pozwala zaistnieć przede wszystkim swoim przyjaciołom. Czytając książkę, poznacie Napoleona i Tau, dwa lwy nazywane przez Kevina jego braćmi, niesamowitą Meg – lwicę, która nauczyła się pływać, i walecznego Tsavo, który ciągle ma z autorem na pieńku.

Richardson opisuje także prace nad filmem fabularnym zatytułowanym Biały lew i dzieli się przemyśleniami na temat hodowli tych zwierząt oraz polowań na nie, odbywających się do dziś w RPA. Wraz z powieściopisarzem Tonym Parkiem, Richardson wnika w psychikę wielkich, niebezpiecznych kotów i prezentuje czytelnikowi świat widziany oczami owych niezwykłych afrykańskich drapieżników.

 

Od lat odkrywam tajniki ptasich dusz, lecząc potrzebujące pomocy ptaki. Mam niemal telepatyczny kontakt z moimi psami, ale opowieść o człowieku będącym członkiem stada lwów zauroczyła mnie. To dobra i pouczająca lektura. Na dodatek można się przekonać, że nawet z pozoru zwyczajny człowiek może odkryć w sobie niezwykły talent.

Andrzej G. Pruszewicz, Dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, popularyzator wiedzy przyrodniczej

 

Kevin Richardson to mistrz międzygatunkowej równowagi. I wcale nie balansuje na linie. Wie, co robi, i kocha to, co robi. Bardzo wiele dałabym, aby go poznać, a na razie muszę zadowolić się tą wspaniałą książką. Myślę, że każdy, kto zobaczy okładkę i twarz całowanego lwa, zrozumie, o czym piszę.

Dorota Sumińska


Kevin Richardson jest opiekunem zwierząt i znawcą ich zachowań – samoukiem. Pracuje w rezerwacie Kingdom of the White Lion. Występował w programach telewizji CBS oraz NBC i jest producentem filmu fabularnego Biały lew, w którym występują prawdziwe lwy. Mieszka w Republice Południowej Afryki.


Tony Park, rozdarty pomiędzy Afryką a ojczystą Australią, jest autorem sześciu innych książek osadzonych w afrykańskich sceneriach; są wśród nich tytuły takie jak Ivory, Silent Predator oraz African Sky. Więcej informacji o Tonym oraz jego dziełach znajdziesz na stronie www.tonypark.net.

 

A my mamy dla Was niespodziankę przygotowaną wraz z Wydawnictwem Galaktyka – już jutro ruszamy z konkursem, w którym nagrodami jest 10 egzemplarzy „Zaklinacza lwów” 🙂