Zamknąć zapach kota w buteleczce


Perfumy o zapachu kota - czy to możliwe?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak pachnie kot? Nie, nie chodzi o zapach kociego moczu ani wydzieliny gruczołów okołoodbytowych, lecz – o zapach kociego futerka i skóry. Według wielu kot pachnie jak… pluszowa maskotka. Albo świeża bryza. Ziemia nagrzana słońcem. Ale czy można ten zapach odtworzyć w laboratorium i stworzyć perfumy o zapachu kota?

Moho Mohu Odeko czyli Japończycy rządzą

Jako pierwsi podjęli się trudnego zadania Japończycy, najzagorzalsi kociarze świata o zwariowanych pomysłach, gdy chodzi o mruczki. Długo pracowali, próbując określić, jakie związki chemiczne odpowiadają za zapach kociego futerka. Część badań polegała na… wąchaniu kocich główek. Potem spróbowali odtworzyć zapach ze sztucznych aromatów. Po czterech miesiącach prac powstało Moho Mohu Odeko, czyli w wolnym tłumaczeniu „zapach kociego czoła”.

perfumy o zapachu kota Mohu Mohu Odeko
fot. Felissimo

Te swoiste perfumy wypuściła na rynek japońska firma Felissimo dwa lata temu. Podobno są delikatne i słodkawe, przypominają zapach świeżo upieczonego chleba. Albo – zapach futerka między kocimi uszami. Wszystko po to, aby móc psiknąć aerozolem na poduszkę czy inną tkaninę i cieszyć się zapachem kota o każdej porze i w każdych warunkach.

perfumy o zapachu kota
fot. Felissimo

Buteleczka kociego zapachu kosztuje niecałe 11 dolarów i dostępna jest wyłącznie na terenie Japonii.

Kitten Fur – zapach futerka na kociej szyi

Amerykanie nie są gorsi. Kitten Fur marki Demeter to zapach kociego futerka zamknięty w eleganckim flakonie o klasycznym dizajnie. Bazuje na naturalnych składnikach. Powstał po 15 latach badań w Stanach Zjednoczonych. Trafił na rynek w tym roku i już cieszy się niebywałą popularnością wśród miłośniczek i miłośników mruczących czworonogów. Bez problemu możecie go kupić w internetowych perfumeriach.

Kitten Fur perfumy o zapachu kota
fot. materiały prasowe

Dostępny jest w kilku wersjach: jako woda perfumowana w atomizerze lub sztyfcie, perfumy, olejek do masażu, płyn do kąpieli, żel pod prysznic. Mała próbka Kitten Fur kosztuje 3,60 $. Na najdroższy produkt z tej linii wydamy 36 $.

dziewczyna przytula małego kociaka
fot. Shutterstock

Wszystko pięknie, tylko po co prawdziwemu kociarzowi namiastki? Taki zapach, choćby i zamknięty w najpiękniejszym flakoniku, nie zamruczy, nie popatrzy głęboko w oczy, nie ociepli kolan. Nie ma jak żywy oryginał.

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments