Zmarł Waldemar Kocoń – piosenkarz i miłośnik serwali


3 września w wieku 63 lat zmarł w Warszawie piosenkarz i autor piosenek, Waldemar Kocoń. Artysta był od lat chory na białaczkę. Poza twórczością estradową, znany był jako miłośnik i popularyzator kotów savannah oraz serwali.

3 września w wieku 63 lat zmarł w Warszawie piosenkarz i autor piosenek, Waldemar Kocoń. Artysta był od lat chory na białaczkę. Poza twórczością estradową, znany był jako miłośnik i popularyzator kotów savannah oraz serwali. Jego najbardziej znanymi utworami były: „Moje chryzantemy” oraz „Uśmiechnij się mamo”. Zmarłego znalazła w jego mieszkaniu opiekunka.

Jak donoszą wiadomości.pl, Krzysztof Cwynar, piosenkarz i kompozytor, nie krył zdziwienia na wieść o tym, że jego przyjaciel przegrał z chorobą. – Często spotykałem się z nim na koncertach w Krakowie, dedykowanych zwierzętom. Był w jak najlepszej formie. Także wokalnej. Lata dodają artyście wigoru. Nie pokazywał po sobie choroby, dlatego myślałem, że z tego wyjdzie. Był bardzo pogodną osobą i cenioną przez kolegów – powiedział.

W połowie lat 80. jego drugą po muzyce miłością stały się koty. – Spotkałem kogoś, z kim potem związałem się na 10 lat – wspominał. – Ta osoba kochała dzikie koty, miała pumę i dwa serwale.

Kochał zwierzęta i był ciepłą osobą.

Dla nas pozostawił Kwestionariusz z kotem.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments