Następca Grumpy Cat? Internauci znaleźli nowego kociego „zrzędę”

Ma 6 lat, piękne, puszyste futerko i... wygląda na bardzo niezadowolonego. Media i internauci twierdzą, że to "nowy" Grumpy Cat.

Niedawno internetem wstrząsnęła wiadomość o śmierci Grumpy Cat, znanej jako najbardziej zrzędliwy kot (a raczej kotka) na świecie. Choć od jej odejścia minęło zaledwie kilka tygodni, media już wskazują kandydata do przejęcia tego tytułu. Czy 6-letni Louis z Teksasu zostanie nowym kotem-memem?

Nowy „najbardziej zrzędliwy kot” na świecie?

Louis to kot perski o pięknym, białym futerku z imbirowymi znaczeniami. Mieszka ze swoją rodziną w Austin, w Teksasie. Wyróżnia go „zagniewany” i zaskakująco ludzki wyraz pyszczka – wystarczy spojrzeć, by natychmiast pojąć, skąd wzięły się porównania do Grumpy Cat. Zdecydowanie wygląda, jak zrzędliwy kot – zresztą zobaczcie sami:

View this post on Instagram

Hi 😅 #Louis #persian #persianbaby #persiancat #smooshface #flatface #fluffy #meow #cat #kitty #kitten #catsofinstagram #petsofinstagram #catoftheday #bestcat #caturday #instacat #instapet #instakitty #instagood #mycatdaily #petlover #crazycatlady #catlover #catlife #adorable #baby #love #weeklyfluff #kittensofinstagram

A post shared by @ louisandmonae on

Jego opiekunka, Michelle, zapewnia, że Louis – choć sprawia takie, a nie inne wrażenie – w rzeczywistości jest zdrowym i bardzo szczęśliwym kotem. Nieco dziwny wygląd jego pyszczka nie wynika z żadnych zniekształceń ani wad wrodzonych – po prostu taki już jest.

Louis to po prostu rasowy kot perski, ale ludzie często pytają, czy nie urodził się z jakąś chorobą genetyczną. Uważają, że jego rysy są dziwne, ale tak naprawdę wszystko z nim w porządku – mówi Michelle.

View this post on Instagram

Thanks everyone for all the kind words and prayers. We should get the biopsy results and lab work back by Monday. I’m doing well, happy and sassy per usual 🤣. Here are rare photos of me scared shitless… First biopsy I took like a champ, second one they had to wrap me in this towel. They also gave me an antibiotic and blood work on the second round 😔 Not happy in these photos but I was glad mama was by my side before and after the procedures! I was sniffing her shirt and giving her all the head rubs in the world ❤️ I’m glad to be home and now to wait for the results! I will keep you all updated! Thanks again! Mom appreciates and feels much better with you alls support! 💙

A post shared by @ louisandmonae on

Pozory mylą

Choć wygląda, jakby był wiecznie w złym humorze, Louis wiedzie radosne życie. Uwielbia się bawić, ale także przytulać do swoich bliskich. Ma w domu kocią towarzyszkę w osobie kotki Monae, z którą łączy go specyficzna więź.

Kiedy wzięliśmy Monae, była jeszcze kociątkiem, a Louis był już wtedy dorosły. Mimo to ścigała go przez dwa miesiące. Obecnie czasem go zaczepia i zdarzają im się kłótnie, ale tak naprawdę bardzo się kochają – mówi Michelle.

Czy Louis zostanie kocim celebrytom? Można powiedzieć, że w pewnym sensie już nim jest – odkąd zaczęto go nazywać „nowym Grumpy Cat”, przybyło mu wielu fanów w mediach społecznościowych. I choć do sławy Grumpy jeszcze mu daleko (profil Louisa i Monae na Instagramie obserwuje obecnie ok. 5000 osób), kocur niewątpliwie ma spory potencjał. Naburmuszony czy nie, niewątpliwie przyciąga uwagę – nas zachwycają zwłaszcza jego piękne, duże oczy.

Należycie do grona fanów Louisa?

źródło: metro.co.uk | zdjęcia: instagram.com/louisandmonae

Autor: Agata Kufel