Zwierzęce Zaduszki – Dzień Pamięci o Zmarłych Zwierzętach


W pierwszą niedzielę października przypada nieoficjalne święto - Dzień Pamięci o Zmarłych Zwierzętach, czyli Zaduszki Zwierzęce. Dzień ten został wybrany ze względu na przypadające w tym okresie święto Św. Franciszka (4.10).

W pierwszą niedzielę października przypada nieoficjalne święto – Dzień Pamięci o Zmarłych Zwierzętach, czyli Zaduszki Zwierzęce. Dzień ten został wybrany ze względu na przypadające w tym okresie święto Św. Franciszka (4.10).
Pierwsza niedziela "po Św. Franciszku" to właśnie Zwierzęce Zaduszki.

W tym dniu wspominamy ukochane koty, psy, konie i inne zwierzęta, które były nam bliskie, a odeszły. Wierzymy, że gdzieś tam zza Tęczowego Mostu patrzą na nas i że kiedyś – znów do nas dołączą.

Kot żyje do 20 lat, rzadko dłużej. Dzięki ludzkiej pamięci ma szansę żyć o wiele, wiele dłużej. Odchodzenie jest trudne, a żałoba po utracie pupila może trwać latami. Miejsca takie jak wirtualne i rzeczywiste cmentarze dla zwierząt, kąciki pamięci, Za Tęczowym Mostem – pomagają nam, ludziom, przeżyć utratę ukochanego zwierzaka.

Także w naszym serwisie od dawna istnieje specjalne miejsce dla Kotów Które Odeszły – Galeria Kotów Nieobecnych. Każdy może zamieścić w nim zdjęcia ulubieńca, opowiedzieć o nim, zapalić świeczkę – bez żadnych nakładów finansowych, bez obaw o śmieszność – z potrzeby serca.

Wierzymy, że te najmocniej kochane, wracają w innym futerku, albo – towarzyszą nam nadal tu i teraz jako Niewidzialne Magiczne Koty. 

 Bo kot żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim. 

 

Array