Zwierzęta na Haiti potrzebują pomocy


Ofiarami trzęsienia ziemi na Haiti są nie tylko ludzie. Cierpią również zwierzęta. Rozpoczyna się akcja pomocy czworonogom.

Ofiarami trzęsienia ziemi na Haiti są nie tylko ludzie. Cierpią również zwierzęta. Rozpoczyna się akcja pomocy czworonogom.

W Stanach Zjednoczonych powstała koalicja organizacji zajmujących się pomocą dla zwierząt – Animal Relief Coalition for Haiti (ARCH). Jej przedstawiciele szacują, że na Haiti żyje ok. 5 mln zwierząt domowych i gospodarskich. Najwięcej jest kóz, ale wiele jest również bezdomnych psów oraz innych
zwierzaków, które do tej pory mieszkały z ludźmi, a teraz zdane są tylko na siebie.

Eksperci ARCH przebywają obecnie na Dominikanie. Na razie gromadzą lekarstwa, środki opatrunkowe, karmy, ale wkrótce przekroczą granicę, by nieść pomoc zwierzętom na Haiti. Apelują o pomoc. Wesprzeć finansowo ich działania można tutaj lub tutaj.

Zbiórkę pieniędzy rozpoczęła również organizacja American Dog Rescue, która chce nieść pomoc haitańskim psom (ale też innym zwierzakom). Wraz z Human Society of the United States przeznaczyły już na ten cel 150 tys. dolarów. – Zawsze, gdy ludzie znajdują się w tego typu tarapatach, możecie być pewni, że cierpią też zwierzęta – mówi Wayne Pacelle, szef HSUS.  Te inicjatywę można wesprzeć tutaj.