17 listopada – Dzień Czarnego Kota


Ustanowiony we Włoszech w dniu i o porze bardzo szczególnej; wbrew wszelkim przesądom w piątek 17 września o godzinie 17.

17 listopada obchodzony jest jako Dzień Czarnego Kota. Pomysł święta powstał we Włoszech.

To we Włoszech założono Ruch Obrony Czarnych Kotów. Ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów, jakie je otaczają, ale przede wszystkim przed maltretowaniem i okrutnymi praktykami satanistów i ich naśladowców.

Założycielami ruchu są obrońcy zwierząt i środowiska naturalnego z dwóch wielkich stowarzyszeń. Inicjatorzy ruchu poinformowali, że powstał on w dniu i o porze bardzo szczególnej; wbrew wszelkim przesądom w piątek 17 września o godzinie 17. Liczba 17 jest we Włoszech uważana za pechową; nie mówiąc już o piątku w połączeniu z nią.

Według ogłoszonej statystyki we Włoszech 15 milionów osób „odczynia urok” na widok czarnego kota. Na przykład kierowcy i piesi zatrzymują się, aby to innym kot przeszedł drogę.

Jednak, jak podkreślają obrońcy zwierząt, nie chodzi tylko o takie beztroskie przesądy, gdyż czarne koty są bestialsko zabijane, zwłaszcza podczas satanistycznych obrzędów w noc Halloween.

Z okazji Dnia czarnego Kota podkreślamy, iż kolor futerka nie ma związku z charakterem kota, ani tym bardziej z „pechowością”. A jako że przesądy działają tylko na życzenie przesądnego, proponujemy zabawę w antyprzesądy – czyli czarnokocie dobre wróżby. To jak, wymyślamy?

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments