30.07.2013
Bezdomne koty nie chciały jeść karmy ufundowanej przez władze Warszawy
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Karmicielki kotów z Warszawy zgłosiły problem włodarzom stolicy - bezdomne koty nie chcą jeść karmy ufundowanej przez władze miasta. Muszą kupować kotom z własnych skromnych finansów inną karmę, by mruczki miały co jeść.
Karmicielki kotów z Warszawy zgłosiły problem włodarzom stolicy – bezdomne koty nie chcą jeść karmy ufundowanej przez władze miasta. Muszą kupować kotom z własnych skromnych finansów inną karmę, by mruczki miały co jeść. Nie od dziś wiadomo, że jednym z kryteriów wyboru w przetargach jest cena – im niższa, tym lepiej. To co stało się w Warszawie niech będzie przestrogą – najtaniej to niekoniecznie właściwy wybór w przypadku karm dla zwierząt. W przetargu na dostawcę karmy dla 29 tysięcy warszawskich kotów wolno żyjących Ratusz wybrał firmę PUPIL-FOODS. Niepokojące zgłoszenia karmicieli kotów zmusiły do skontrolowania karmy – w laboratorium okazało się, że karma ta nie spełnia podstawowych kryteriów jakości i składu.
„Wynik badań wykonanych w Krajowym Laboratorium Pasz Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Lublinie wykazały, że parametry dotyczące karmy mokrej nie odbiegały od zawartych w Specyfikacji Instytutu Warunków Zamówienia i w opisie dostawy. Natomiast karma sucha nie spełniała wymagań określonych w warunkach przetargu.” – oświadczył wiceprezydent Warszawy, Jarosław Dąbrowski.
Dostawę wstrzymano 10 lipca br, producent musi wymienić zapasy, a nowa ma już mieć polepszone parametry.
„Zgodnie z oświadczeniami przedstawiciela wykonawcy do produkcji ww. karmy użyto wysokiej jakości surowców, które zapewniają dotrzymanie określonych standardów jakości oraz poprawę jej walorów smakowych. Wykonawca jednocześnie przesłał próbki tej karmy do koncesjonowanego, niezależnego laboratorium” – zapewnia wiceprezydent Warszawy.
I dodaje, że miasto zleci niezależne badania, a karma będzie cyklicznie kontrolowana.
Więcej: TVN24.pl
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
04.10.2024
4 października – Światowy Dzień Zwierząt 2024. Jak go obchodzić?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Co roku 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. To wyjątkowe święto, które powinno nas zachęcić do głębszego spojrzenia na dobrobyt naszych podopiecznych, a także wielu gatunków dzikich zwierząt.
undefined
20.08.2024
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali lek na koci katar!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jeszcze z zeszłym roku pisaliśmy o obiecujących badaniach zespołu z Uniwersytetu Jagiellońskiego nad opracowaniem leku na koci katar, a dziś możemy z radością napisać - UDAŁO SIĘ! Naukowcy ogłosili przełomowy krok w leczeniu tej powszechnej dolegliwości. Opracowany przez nich nowy lek obiecuje znaczne poprawienie jakości życia kotów cierpiących na wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych.
undefined
24.06.2024
Heroiczna akcja ratunkowa! Strażacy z Gdańska uratowali tonącego kota
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W niedzielny poranek strażacy z Gdańska przeprowadzili wyjątkową akcję ratunkową, która - na szczęście - zakończyła się sukcesem. Po dramatycznym zgłoszeniu dotyczącym topiącego się kota w kanale Raduni, ekipa strażaków niezwłocznie wyruszyła na ratunek.
undefined