03.04.2009
Doceniamy zaangażowanie
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dlaczego ta nagroda jest potrzebna - nie tylko zwierzętom, ale i ludziom - wyjaśnia Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika „Mój Pies”
Dlaczego ta nagroda jest potrzebna – nie tylko zwierzętom, ale i ludziom – wyjaśnia Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika „Mój Pies”.
Ludzie pomagający zwierzętom niestety ciągle są w mniejszości. Na co dzień zmagają się nie tylko z przeciwnościami logistyczno-finansowymi, ale również ze złą wolą otoczenia – osobami, którym przeszkadzają wolno żyjące koty czy gołębie, i które dla własnego świętego spokoju są skłonne poświęcić życie innych istot. Mało kto ma tyle empatii i zdrowego rozsądku, by docenić zaangażowanie wolontariuszy i karmicieli. Nasza nagroda jest jedną z nielicznych okazji do tego.
Wciąż wiele osób mija obojętnie zwierzęta potrącone, zabłąkane, potrzebujące pomocy. Zapominamy, że w naszym coraz bardziej zurbanizowanym i uporządkowanym świecie (zamknięte okienka piwniczne i śmietniki) coraz trudniej przeżyć czworonogom i pierzastym dwunogom bez naszej pomocy. Nagroda Serce dla Zwierząt ma uwrażliwić wszystkich na potrzeby tych, których oswoiliśmy i zachęcić, by też dali im coś od siebie.
Polecane przez redakcję
Reklama
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
06.06.2023
Kot wita pacjentów szpitala. Został doceniony przez Radę miasta
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Od ponad czterech lat pociesza, wspiera i uszczęśliwia pacjentów londyńskiego szpitala. Rada miasta doceniła wpływ 13-letniego rudzielca i przyznała mu specjalną nagrodę.
undefined
02.06.2023
Więźniowie zrobili budki dla kotów! Owoce ich pracy posłużą bezdomnym zwierzakom
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Osadzeni w zakładzie karnym w Sztumie wykonali kawał dobrej roboty! Więźniowie zrobili budki dla kotów, które nie mają dachu nad głową. Przyjrzyjmy się nieco uważniej tej wspaniałej inicjatywie.
undefined
31.05.2023
Jak kot, to manul. Jak mieszkać, to na Mount Everest. Naukowcy w szoku!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Te dzikusy są wielkości dachowca i może dlatego nigdy dotąd nie dały się zauważyć w tym miejscu. Na południowej ścianie Mount Everestu odkryto ślady świadczące o tym, że żyją tam manule stepowe.
undefined