26.11.2012
Okaż łapę, podaj serce. Wirtualna adopcja pomysłem na prezent
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Miesięczna wirtualna adopcja psa lub kota w czyimś imieniu, a w zamian piękne imienne potwierdzenie, że to dzięki niej poprawił się los zwierzaka, to doskonały pomysł na świąteczny prezent.
fot. Karolina Jurga
Zwłaszcza zimą zwierzętom przebywającym w kojcach i budach na terenie Przytuliska dla Zwierząt w Głownie doskwierają niskie temperatury i brak odpowiedniej opieki. Świąteczna wirtualna adopcja to więc idealny pomysł na prezent dla wszystkich, którym nie jest obojętny los psów i kotów. Dzięki takiemu wsparciu pracownicy i wolontariusze mogą opłacać leczenie weterynaryjne zwierząt, kupować im lepszą karmę i poprawiać komfort ich życia. Wirtualny opiekun może natomiast nie tylko finansowo wspomagać swojego podopiecznego, ale również poprzez zabieranie go na spacery i spędzanie razem z nim czasu. To, czego nie da się przeliczyć na korzyści materialne z otrzymania takiego prezentu, to radość wewnętrzna obdarowywanej, ale i obdarowującej osoby. Każdy bowiem może w ten sposób na nowo odkryć, czym jest wierność i oddanie czworonożnego przyjaciela.
Zasady świątecznej wirtualnej adopcji są proste. Wystarczy wejść w aktualności na stronie internetowej Przytuliska dla Zwierząt w Głownie www.przytulisko.glowno.pl, wypełnić zamieszczony tam formularz akcji „Okaż łapę, podaj serce. Wirtualna adopcja pomysłem na prezent.” i wysłać go mailowo na adres wirtualna-adopcja@przytulisko.glowno.pl, a także wpłacić na rzecz Przytuliska dowolnej wysokości datek na miesięczne utrzymanie danego zwierzęcia. Po spełnieniu tych warunków osoba zainteresowana w ciągu kilku dni otrzyma drukowane, imienne potwierdzenie wirtualnej adopcji, wystawione na wskazaną (obdarowywaną) osobę.
Świąteczna wirtualna adopcja w ramach akcji „Okaż łapę, podaj serce. Wirtualna adopcja pomysłem na prezent.” obowiązuje miesiąc od daty określonej, jako początkowa w formularzu. Po upłynięciu tego okresu nowy opiekun zwierzęcia może, ale nie musi, kontynuować adopcję.
Akcja trwa do 31 grudnia 2012 roku.
O Przytulisku
Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.
W Przytulisku przebywa średnio około 100 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi.
Kontakt w sprawie wirtualnej adopcji:
Beata Lenkiewicz
e-mail: wirtualna-adopcja@przytulisko.glowno.pl
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
22.05.2025
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Dlaczego to ważna data?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt – święto ważne nie tylko dla aktywistów i organizacji prozwierzęcych, ale również dla każdej osoby, która traktuje zwierzaki z szacunkiem i troską. To idealna okazja do refleksji nad tym, jak chronimy naszych braci mniejszych i co jeszcze możemy zrobić, by zapewnić im życie wolne od cierpienia.
undefined
20.05.2025
„Narcomichi” – kot przemytnik złapany w Kostaryce
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Choć trudno w to uwierzyć, koty coraz częściej stają się niechlubnymi bohaterami przestępczych procederów. W Kostaryce po raz kolejny schwytano kota, który służył jako… żywy kurier narkotykowy. Nagranie z ujęcia kota obiegło świat.
undefined
14.05.2025
Nie tylko karmą żyje kot. Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne koty zmagają się z chorobami, pasożytami i zaginięciami. Dlatego Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc za symboliczne 10 zł.
undefined