03.12.2014
Paczka dla Zwierzaczka
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie marzą o tym, by Święty Mikołaj pamiętał o nich w tym roku. Włącz się w akcję „Paczka dla Zwierzaczka” i podaruj prezent wybranemu czworonogowi.
fot. materiały prasowe
Psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie marzą o tym, by Święty Mikołaj pamiętał o nich w tym roku. Włącz się w akcję „Paczka dla Zwierzaczka” i podaruj prezent wybranemu czworonogowi.
Paczki już są w worku Świętego Mikołaja? Tylko czy na pewno wszystkie…? Chwila zastanowienia i tak! Brakuje jeszcze czegoś dla psa lub kota z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. W ramach tegorocznej akcji „Paczka dla Zwierzaczka” każdy może wybrać podopiecznego Przytuliska i wspomóc przygotowanie Świąt w tym pełnym nadziei miejscu.
Potrzeby zwierząt przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie są ogromne. Ale w czasie okołoświątecznym psy i koty rozumieją, że ludzie mają mnóstwo wydatków, więc ich prośby nie są duże. Fado prosi o karmę, Milka chciałaby dostać jakiś fajny gryzak, a Kika marzy o witaminach poprawiających miękkość jej pięknego futerka. To tylko małe marzenia, a tak naprawdę, wielkie rzeczy dla tych pozbawionych domów, ale nie nadziei, zwierząt. Każdy może obdarować tyle czworonogów, ile chce. Wystarczy, że poinformuje o tym Przytulisko i dotrzyma wziętego na siebie zobowiązania.
Jak zostać Świętym Mikołajem?
Wystarczy wejść na stronę: http://www.przytulisko.glowno.pl/aktualnosci.htm i kliknąć w banner „Paczka dla Zwierzaczka”. Po przekierowaniu do zakładki o tej samej nazwie należy wybrać zwierzę i przeczytać, o co ono prosi Świętego Mikołaja. Kolejny krok to poinformowanie Przytuliska, że danemu zwierzęciu kupimy prezent i wyślemy go bądź dostarczymy do Przytuliska (mail na adres: [email protected] lub [email protected]). Dodatkowo darczyńcy spoza Głowna mogą skontaktować się z Przytuliskiem, aby dowiedzieć się, czy z ich miasta będzie organizowany specjalny transport prezentów. Na taki przywilej z pewnością mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Strykowa, Waliszewa, Pruszkowa, Łowicza, Domaniewic i Zgierza, a w szczególnych przypadkach i innych miejscowości. Ważne, by prezenty dotarły na miejsce przed 20 grudnia.
Co dalej?
W wigilijny poranek wolontariusze i chętni darczyńcy zbiorą się w Przytulisku w Głownie, by przekazać zwierzakom upominki. Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, będzie mógł obejrzeć fotorelację na stronie internetowej Przytuliska.
Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” i wolontariusze w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie zachęcają:
Zostań Świętym Mikołajem dla naszych Podopiecznych i zachęć do tego innych!
O Przytulisku
Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.
W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi.
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
24.11.2023
Po raz pierwszy sklonowano kota przy użyciu wyłącznie chińskiego sprzętu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Kot został sklonowany przy użyciu wyłącznie chińskich narzędzi. Chiny osiągnęły zatem samowystarczalność, jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu klonowania... Co z tego wyniknie?
undefined
24.11.2023
500 plus dla kota? Sprawdźmy, czy to możliwe!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Program 500 plus dla kotów zatacza coraz szersze kręgi wśród kocich opiekunów. Na czym właściwie polega? Co warto wiedzieć na temat jego zasad? Sprawdźmy!
undefined
24.11.2023
Polski kocur, światowa duma. Leonardo najpiękniejszym kotem świata
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Gracja, srebrzysta sierść i hipnotyzujące szmaragdowe oczy – to właśnie te wyjątkowe cechy sprawiły, że tytuł Najpiękniejszego Kota Millennium 2023 powędrował do Leonarda, kocura z Tomaszowa Mazowieckiego.
undefined