09.08.2014
Poznań miastem misek
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
- Adoptując jednego psa, nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla jednego stworzenia - to motto Katarzyny Pisarskiej, pomysłodawczyni akcji „Miasto misek”, która już po raz szósty rusza na ratunek spragnionym zwierzakom. Tym razem w Poznaniu.
fot. flickr/CC
– Adoptując jednego psa, nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla jednego stworzenia – to motto Katarzyny Pisarskiej, pomysłodawczyni akcji „Miasto misek”, która już po raz szósty rusza na ratunek spragnionym zwierzakom. Tym razem w Poznaniu.
Akcja startuje 9 sierpnia o godzinie 11 na Starym Rynku. Jak zapewniają organizatorzy: każdy, kto ma ochotę przyjść, może przynieść swoją miskę oraz zabrać ze sobą swojego pupila.
Cel akcji jest prosty. Dając znajdującym się przy Starym Rynku lokalom i restauracjom darmowe miski, organizatorzy liczą jedynie na to, że będą one regularnie napełniane czystą wodą. – Chodzi o to, żeby przypomnieć wszystkim, że zwierzęta również potrzebują wody. To niby takie oczywiste. Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że mają mieć dostęp do wody 24 h na dobę przez cały rok, jednak ustawa jest ustawą, a rzeczywistość rzeczywistością – tłumaczy Pisarska, która ma spore doświadczenie w pomocy zwierzętom. Od lat działa na ich rzecz dzięki m.in. odwiedzaniu szkół, akcjom społecznym i występom w telewizji. – Wielokrotnie robiłam plakaty zachęcające do wystawiania misek z wodą, ale potem tych misek nie widziałam. Postanowiłam więc sama wyjść na ulicę z miskami i porozstawiać je – mówi aktywistka.
Na tę chwilę „miskowy” rekord należy do Lublina – 101 sztuk.
źródło: poznan.gazeta.pl
Polecane przez redakcję
Reklama
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.06.2023
Natura jest sprytna, haj to nie wszystko. Czemu koty żują kocimiętkę?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Uzależnia i wprowadza w euforię. Mowa o kocimiętce. Okazuje się, że koty lubią ją jeszcze z innego powodu - chroni je przed komarami.
undefined
06.06.2023
Kot wita pacjentów szpitala. Został doceniony przez Radę miasta
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Od ponad czterech lat pociesza, wspiera i uszczęśliwia pacjentów londyńskiego szpitala. Rada miasta doceniła wpływ 13-letniego rudzielca i przyznała mu specjalną nagrodę.
undefined
02.06.2023
Więźniowie zrobili budki dla kotów! Owoce ich pracy posłużą bezdomnym zwierzakom
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Osadzeni w zakładzie karnym w Sztumie wykonali kawał dobrej roboty! Więźniowie zrobili budki dla kotów, które nie mają dachu nad głową. Przyjrzyjmy się nieco uważniej tej wspaniałej inicjatywie.
undefined