14.01.2013

Spangles – najbardziej znany koci „zezol” świata

author-avatar.svg

Koty.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Do grona kocich celebrytów dołączył w ubiegłym roku Spangles - błękintnooki zezowaty kocur. Jego zdjęcia w przebraniu pirata jak wirus rozpowszechniły się na portalach społecznościowych.

spangles

fot. www.instagram.com/spangles09

Do grona kocich celebrytów dołączył w ubiegłym roku Spangles – błękintnooki zezowaty kocur. Jego zdjęcia w przebraniu pirata jak wirus rozpowszechniły się na portalach społecznościowych.

Spangles należał do byłego przyjaciela niejakiej Mary. Gdy para rozstawała się trzy lata temu, Mary postanowiła zaopiekować się kotem. „Był taki uroczy…”
Kot urodził się 4 lipca, stąd jego imię. Mimo zbieżnego zeza, kot widzi doskonale i nie ma żadnych problemów z orientacją w otoczeniu czy poruszaniu. Waży ponad 7 kilogramów, kawał kota. Jego ulubione czynności to spanie, pozowanie do zdjęć i mizianie się. Nie przepada za typowymi kocimi zabawkami. Za to ożywia się, gdy jego ulubiony drapak zostanie spryskany kocimiętką. Czy znacie jakieś wyjątkowo leniwe i powolne koty? Spangles jest wolniejszy i bardziej „kanapowy” od każdego z nich.
Potrafi wyprowadzić z równowagi, gdy nie dość że wędruje w tempie żółwia, to jeszcze kładzie się wprost pod nogami idącego człowieka i zasypia.

Strój pirata upamiętnia pewne wydarzenie z czasów młodzieńczych Spanglesa, które mało nie skończyło się utratą oka. Tak bardzo chciał się „zaprzyjaźnić” z wielką rybą złowioną przez opiekunów, aż skończyło się na wbiciu pokaźnej ości w oko.

Spangles posiada ponad 30 tys. fanów na Facebooku. Wielu z nas może mu pozazdrościć tylu znajomości.

A my dopisujemy Spanglesa do naszej listy Kocich Celebrytów.

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Koty.pl

Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Polecane przez redakcję

Reklama
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się