18.09.2013
Traktowanie zwierzęcia jak przedmiot to dzisiaj totalny obciach
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ambasadorka tegorocznej akcji społecznej „Zerwijmy łańcuchy” Pola Pospieszalska, gdy po raz pierwszy usłyszała o akcji „Zerwijmy łańcuchy”, zaskoczył ją ogromny zasięg akcji. „Pomyślałam, że następnym razem muszę przyłączyć się do tego protestu.”
fot. Celestyna Król
Ambasadorka tegorocznej akcji społecznej „Zerwijmy łańcuchy” Pola Pospieszalska to piękna kobieta z pokolenia trzydziestolatków. Od 2002 roku mieszka w Londynie. Tam dzieli swój czas pomiędzy nagrania (jest piosenkarką, pochodzi zresztą ze znanej w Polsce wszechstronnie umuzykalnionej rodziny Pospieszalskich), wychowywanie dziesięcioletniego syna i działalność charytatywną na imponującą skalę.
W 2011 roku Pola i jej dwie koleżanki – znana prezenterka, Anneka Tanaka-Svenska i modelka Victoria Eisermann – założyły fundację K-9 Angels, aby ratować bezdomne psy przebywające na rumuńskich (ale nie tylko tych) ulicach. Dotąd znalazły w Wielkiej Brytanii domy dla blisko 400 psów. Pola ma zresztą cztery przygarnięte czworonogi, z których dwa pochodzą właśnie z Rumunii. Aktywność Poli jest widoczna na każdym kroku – bierze udział w przyjęciach charytatywnych, organizuje zbiórki pieniędzy, zamieszcza apele na portalu społecznościowym Facebook, angażuje do pomocy w upowszechnianiu empatii do zwierząt wiele znanych z pierwszych stron gazet osób.
Kiedy Pola po raz pierwszy usłyszała o akcji „Zerwijmy łańcuchy”, jej uwagę zwrócił ogromny zasięg akcji. – Byłam zaskoczona, że idea akcji „Zerwijmy łańcuchy”, a więc protest przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów łańcuchowych , a także forma happeningu polegającego na przykuwaniu się ludzi do bud, tak szeroko rozprzestrzeniła się w całej Polsce. I wtedy pomyślałam, że następnym razem muszę przyłączyć się do tego protestu.
czytaj więcej w serwisie Psy.pl
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
22.05.2025
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Dlaczego to ważna data?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt – święto ważne nie tylko dla aktywistów i organizacji prozwierzęcych, ale również dla każdej osoby, która traktuje zwierzaki z szacunkiem i troską. To idealna okazja do refleksji nad tym, jak chronimy naszych braci mniejszych i co jeszcze możemy zrobić, by zapewnić im życie wolne od cierpienia.
undefined
20.05.2025
„Narcomichi” – kot przemytnik złapany w Kostaryce
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Choć trudno w to uwierzyć, koty coraz częściej stają się niechlubnymi bohaterami przestępczych procederów. W Kostaryce po raz kolejny schwytano kota, który służył jako… żywy kurier narkotykowy. Nagranie z ujęcia kota obiegło świat.
undefined
14.05.2025
Nie tylko karmą żyje kot. Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne koty zmagają się z chorobami, pasożytami i zaginięciami. Dlatego Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc za symboliczne 10 zł.
undefined