04.09.2013

Umierające koty w schronisku w Dyminach

author-avatar.svg

Koty.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

O schronisku w Dyminach bywało już głośno. Teraz dotarła kolejna alarmująca wiadomość. Przez kilka dni ranne i chore koty były pozbawione opieki weterynaryjnej. Wolontariuszka zabrała je do lekarza, ale na ratunek było już za późno.

fot. Sistermoon

O schronisku w Dyminach bywało już głośno. Teraz dotarła kolejna alarmująca wiadomość.
Przez kilka dni ranne i chore koty były pozbawione opieki weterynaryjnej. Wolontariuszka zabrała je do lekarza, ale na ratunek było już za późno
W niedzielę 28 lipca wolontariuszka pomagająca głównie w weekendy przypadkiem odkryła kota ze złamaną czaszką, który nie był w stanie się ruszyć. W innym miejscu był kot po operacji miednicy. Obok leżała miska z wodą i karmą, ale też nie był w stanie się ruszyć – mówi pani Ewa.

Wolontariuszka interweniowała u pracownicy schroniska. Ta z kolei zatelefonowała prawdopodobnie do weterynarza, który poradził, aby jednego z kotów zawinąć w koc, ponieważ może być wyziębiony. Kiedy to nie pomogło, pani Ewa zawiozła cierpiące zwierzęta do jednego z gabinetów weterynaryjnych. – I tu dowiedziałam się, że wszystkie koty są w stanie agonalnym i konieczna jest eutanazja – mówi. Dodaje, że dyżurujący lekarz zasugerował, że nie były wcześniej leczone. Kiedy niedługo po tym zdarzeniu przyszła do schroniska, jego kierownik  zagroził, że poda ją do sądu za zabranie zwierząt do weterynarza. – Ale nie wystraszyłam się. Uważam, że należała im się pomoc – podkreśla.


Więcej: kielce.gazeta.pl

Pierwsza publikacja: 25.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Koty.pl

Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

Zobacz powiązane artykuły

09.04.2024

Bił, topił i wieszał kota na kablu. Sadysta usłyszał wyrok

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W 2022 roku internetową społecznością wstrząsnął filmik, na którym mieszkaniec Gdyni w bezduszny sposób znęcał się nad kotem. Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła, a sprawcę spotkała zasłużona kara.

znecal sie nad kotem

undefined

04.04.2024

Dzień Zwierząt Bezdomnych – jak wspierać bezdomne koty?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Dzień Bezdomnych Zwierząt to dobra okazja, aby pochylić się nad losem kotów, które nie mają domów. Wiele z nich otacza nasz każdego dnia, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak im pomagać?

dzień bezdomnych zwierząt koty

undefined

27.03.2024

Wyjątkowe wydarzenie w toruńskim ZOO! Na świat przyszły cętkowane kociaki – taraje

Ten tekst przeczytasz w 5 minut

To prawdziwa sensacja i powód do dumy. W świecie zwierząt właśnie dokonało się coś niezwykłego – na świat przyszły taraje. To ogromny sukces oraz milowy krok w kierunku ochrony tego zagrożonego wyginięciem gatunku. 

Taraje w toruńskim ZOO

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata kotów!

Zapisz się