24.11.2013
W Los Angeles planują zwiększenie limitu kotów z trzech do pięciu
Koty.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Z tej wiadomości ucieszą się wszyscy kociarze Los Angeles. Do niedawna w mieście tym obowiązywał limit posiadanych kotów - w jednym domu można było trzymać maksymalnie do trzech mruczków.
fot. thinkstockphotos
Z tej wiadomości ucieszą się wszyscy kociarze Los Angeles. Do niedawna w mieście tym obowiązywał limit posiadanych kotów – w jednym domu można było trzymać maksymalnie do trzech mruczków. Na utrzymanie większej ilości konieczne było uzyskanie zezwolenia na prowadzenie hodowli. Obecnie władze miasta rozważają zwiększenie tej liczby do pięciu.
Radny LA, Paul Koretz, argumentuje, iż działanie to ma na celu zwiększenie ilości adopcji kotów ze schronisk oraz zapobieganie bezdomności zwierząt. Jak wynika z obserwacji, częściej przygarniają kolejnego kota ci, którzy mają już w domu mruczącego pupila.
Dodaje też, że zmiana ta byłaby prawnym usankcjonowaniem czegoś, co już i tak jest praktykowane przez obywateli. Wiele osób trzyma bowiem większą niż trzy ilość kotów, tyle że po cichu i nielegalnie.
Rozważane jest też wprowadzenie obowiązkowego czipowania i kastracji kotów. Pytanie, czy obowiązywałoby wszystkich właścicieli kotów czy tylko tych „wielokocich”.
Koty.pl to portal tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
14.05.2025
Nie tylko karmą żyje kot. Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne koty zmagają się z chorobami, pasożytami i zaginięciami. Dlatego Fundacja Psi Los rozpoczęła akcję „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc za symboliczne 10 zł.
undefined
23.04.2025
Kot utknął w uchylonym oknie – strażacy znów musieli interweniować
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To nie pojedynczy przypadek, a powracający problem. W ciągu zaledwie tygodnia służby ratunkowe dwukrotnie interweniowały w sprawie kotów, które utknęły w uchylonych oknach.
undefined
08.04.2025
Kot przybity do drewna i spalony żywcem. Policja szuka sprawcy bestialstwa
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Do potwornego aktu przemocy wobec kota doszło w gminie Baborów w woj. opolskim. Zwierzę zostało przybite do drewnianej konstrukcji i prawdopodobnie podpalone żywcem. Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości kota i jego właściciela.
undefined