05.02.2019
Czy ragdoll musi mieć towarzystwo?
Beata Leszczyńska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
fot. Shutterstock
Dzień dobry,
Mam nietypowe pytanie, mam nadzieję, że otrzymam poradę.
Bardzo poważnie myślę , aby mieć kota rasy Ragdoll, dokładnie kocura.
Oczywiście setki razy przeczytałam opisy ras, hodowli , informacje o żywieniu itp.
Zastanawiałam się od razu nad drugim kotem aby oba miały swoje towarzystwo i stąd właśnie pytanie – czy kot tej rasy koniecznie musi mieć towarzystwo drugiego kota? Nie chciałabym go unieszczęśliwiać brakiem pokrewnej duszy, jednak mimo największych starań nie wiem czy podołam finansowo przy diecie BARF i dodatkowo odpowiedniej suplementacji , jednak koszt przy 2 kotach nawet jeśli ten drugi byłby innej rasy bądź dachowcem będzie automatycznie podwojony (ok. 500 zł miesięcznie przy dobrych karmach i mięsie). I też pytanie czy nawet zwykły dachowiec byłby szczęśliwszy mając towarzystwo?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc
Pozdrawiam
Szczerze mówiąc po raz pierwszy słyszę, że kot rasy ragdoll musi mieć drugiego kota do towarzystwa. Zazwyczaj upodobania społeczne kotów kształtowane są w okresie wczesnej socjalizacji i w związku z tym jedne koty dobrze znoszą towarzystwo innych a inne wręcz przeciwnie i mogą nawet zareagować agresją na widok takiego kociego towarzysza, którego my chcemy im zapewnić. I rasa nie ma tu znaczenia. Jeżeli myśli Pani o dwóch kotach to często sprawdza się wzięcie rodzeństwa z jednego miotu, chociaż ta wieź też może osłabnąć w okresie dojrzewania płciowego. Jeżeli chce Pani podjąć dobrą decyzję to należy przemyśleć możliwości finansowe, bo to nie tylko kwestia karmy i utrzymania, ale zawsze należy rozpatrywać wszelkie opcje, również te złe, np. poważne kłopoty ze zdrowiem, co też potrafi generować niemałe koszty. Zastanowiłabym się również nad dietą BARF, ponieważ nie każdemu kotu to służy i jeśli wdrażamy taki sposób żywienia powinniśmy być w stałym kontakcie z dobrym doradcą z zakresu dietetyki i wykonywać regularne badania.
Zobacz powiązane artykuły
01.07.2025
Lizanie nie sprzyja gojeniu! Co zrobić, by kot nie lizał rany?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Szalone gonitwy, zabawy, skoki, wspinaczki, bitwy – możliwości do nabawienia się urazu czy kontuzji w kocim świecie nie brakuje. A czasami rana jest spowodowana operacją. Jak o nią dbać i co zrobić, by kot jej nie lizał?
undefined
29.06.2025
Złamany ogon u kota to poważny problem. Co robić, gdy kot złamie ogon?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Ogon to dla kota prawdziwy skarb. Należy o niego dbać i obchodzić się z nim delikatnie, gdyż dość łatwo ulega urazom. Co zrobić, gdy kot złamie ogon?
undefined
25.06.2025
Kot ma ciągle opuszczony ogon – dlaczego go nie podnosi?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Jeśli ogon twojego kota jest stale opuszczony, zastanów się, czy twój pupil nie boryka się z jakimś problemem. Ciągłe trzymanie ogona w pozycji „przypodłogowej” może mieć wiele niebezpiecznych przyczyn!
undefined