15.09.2021

Dziwne zachowanie kota po powrocie z wyjazdu

author-avatar.svg

Redakcja

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Dziwne zachowanie kota po powrocie

fot. Shutterstock

Dzień dobry, w niedziele wieczorem wróciłam do domu z wyjazdu. Zawsze mój kotek bardzo się cieszy na mój widok i od razu do mnie biegnie, jednak teraz zastałam go leżącego na zimnych płytkach w kuchni. Pomyślałam ze może się obraził jednak coś było nie tak. W ogóle się nie ruszał. Kiedy próbował wstać, kołysał się na boki. Leżał i spał. W nocy sam zszedł po schodach na sam dół, żeby się polozyc i po chwili wrócił na górę. Przespał cała noc. W poniedziałek już nawet nie próbował wstawać. Wstał raz, ale tak to ciagle przez cały dzień leżał i spał w jednym miejscu. Zabraliśmy go do weterynarza, a on powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić co mu jest, ale podał lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Po powrocie kotek oczywiście zasnął. Nie chodzi do kuwety, nie je, nie chce pić. Dziś rano zastaliśmy go w innym miejscu w kuchni (albo się przeczołgał albo poszedł około 2 metry) i leżał rozwalony. Na brzuszku a dwie nóżki po dwóch bokach. Kiedy chce się go napoić, ciagle miauczy. Zdarzy się, że co chwile sam z siebie miauknie. Kot nigdy nie miał problemów z kręgosłupem czy sercem. Nie mamy pojecia co robić i bardzo się martwimy o naszego kotka.

Niezwłocznie należy zabrać kota do innego weterynarza, który wykona szereg badań: krew, mocz, usg, rtg. Bardzo trudno zgadywać, co mu może dolegać, gdy nie ma profesjonalnej diagnozy. Ale kot, który nie je, nie pije i nie załatwia się jest w bardzo poważnym stanie – nie wystarczą mu leki przeciwbólowe. Może podczas waszej nieobecności czymś się zatruł? Jak długo był sam? Czy miał dostęp do świeżych zasobów?

 

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

26.05.2023

Czkawka u kota – co robić, kiedy kot ma czkawkę?

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Czkawka u kota? A i owszem! Czkawka to nie tylko ludzka przypadłość – może pojawić się też u niektórych zwierząt, m.in. u kotów i psów. Czy rzeczywiście jest to powód do zmartwień?

czkawka u kota

undefined

23.05.2023

Trudne noce z kotem – 6 zachowań, które potrafią doprowadzić do rozpaczy

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Gdy w domu gasną światła, dla niektórych kotów to znak, że zabawę czas zacząć! Co zrobić, gdy jednak chcesz się wyspać? Jakie kocie zachowania mogą doprowadzić do obłędu... z niewyspania? Sprawdź, co może się czekać!

undefined

19.05.2023

Jak pomóc kotu schudnąć? 5 sprawdzonych sposobów

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Wielu opiekunów domowych mruczków uważa, że odchudzanie kota to trudny i nieprzyjemny proces. Wcale nie musi tak być! Dzięki tym sposobom bez trudu zadbasz o sylwetkę swojego pupila.

jak pomóc kotu schudnąć

undefined

Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się