15.09.2021

Dziwne zachowanie kota po powrocie z wyjazdu

author-avatar.svg

Redakcja

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Dziwne zachowanie kota po powrocie

fot. Shutterstock

Dzień dobry, w niedziele wieczorem wróciłam do domu z wyjazdu. Zawsze mój kotek bardzo się cieszy na mój widok i od razu do mnie biegnie, jednak teraz zastałam go leżącego na zimnych płytkach w kuchni. Pomyślałam ze może się obraził jednak coś było nie tak. W ogóle się nie ruszał. Kiedy próbował wstać, kołysał się na boki. Leżał i spał. W nocy sam zszedł po schodach na sam dół, żeby się polozyc i po chwili wrócił na górę. Przespał cała noc. W poniedziałek już nawet nie próbował wstawać. Wstał raz, ale tak to ciagle przez cały dzień leżał i spał w jednym miejscu. Zabraliśmy go do weterynarza, a on powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić co mu jest, ale podał lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Po powrocie kotek oczywiście zasnął. Nie chodzi do kuwety, nie je, nie chce pić. Dziś rano zastaliśmy go w innym miejscu w kuchni (albo się przeczołgał albo poszedł około 2 metry) i leżał rozwalony. Na brzuszku a dwie nóżki po dwóch bokach. Kiedy chce się go napoić, ciagle miauczy. Zdarzy się, że co chwile sam z siebie miauknie. Kot nigdy nie miał problemów z kręgosłupem czy sercem. Nie mamy pojecia co robić i bardzo się martwimy o naszego kotka.

Niezwłocznie należy zabrać kota do innego weterynarza, który wykona szereg badań: krew, mocz, usg, rtg. Bardzo trudno zgadywać, co mu może dolegać, gdy nie ma profesjonalnej diagnozy. Ale kot, który nie je, nie pije i nie załatwia się jest w bardzo poważnym stanie – nie wystarczą mu leki przeciwbólowe. Może podczas waszej nieobecności czymś się zatruł? Jak długo był sam? Czy miał dostęp do świeżych zasobów?

 

Pierwsza publikacja: 25.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

22.02.2024

5 łatwych gier dla ciebie i twojego kota

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Każdy koci opiekun powinien w swoim harmonogramie dnia znaleźć czas na zabawę z pupilem. Tylko w co? Proponujemy niezwykle łatwe i przyjemne gry dla kota.

gry dla kota kobieta bawi się z kotem

undefined

13.01.2024

Pomocy! Dlaczego kot sika na moje łóżko?!

Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Czy tobie też przytrafiła się taka sytuacja? Kot chce ci przez to coś powiedzieć. Od ciebie zależy, czy to usłyszysz! Sprawdź, dlaczego kot sika na łóżko w większości przypadków.

dlaczego kot sika na łóżko

undefined

15.12.2023

Jak nie narażać kota na przedświąteczny stres?

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Przygotowanie świąt pochłania mnóstwo energii i często powoduje stres. Jak oszczędzić tego naszemu pupilowi? Przedświąteczny stres nie jest mu potrzebny.

przedświąteczny stres a kot

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata kotów!

Zapisz się