19.11.2017

Zamierzam kupić kota. Chciałbym świadomie wybrać rasę

author-avatar.svg

Beata Leszczyńska

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Szczęśliwy kot, kot brytyjski

fot. Shutterstock

Zamierzam kupić kota. Chciałbym świadomie wybrać rasę, która będzie dla mnie odpowiednia.
Zależy mi na kocie- typowym kanapowcu, „mruczku”, przytulaku 🙂 który nie będzie bardzo absorbujący. Nie chciałbym, żeby był bardzo skoczny i „latał” po zasłonach 🙂
Zastanawiam się nad brytyjczykiem.
czy mogę prosić o polecenie jakiejś rasy?

Brytyjczyk wydaje się być dobrym wyborem. To zazwyczaj zrównoważone, spokojne zwierzęta, jednak proszę pamiętać, że nawet w obrębie tej rasy mogą zdarzyć się osobniki bardziej energiczne oraz takie, które nie przepadają za kontaktem z człowiekiem i bardziej cenią sobie dystans we wspólnej egzystencji niż pieszczoty i bliskość. Proszę poczytać również o potrzebach kotów, bo może nie wspinaczka zasłonowa, ale przebywanie na wielu poziomach to ich podstawowa potrzeba wynikająca z etogramu.

Zawsze dobrze jest poznać i ZOBACZYĆ rodziców, przynajmniej mamę oraz warunki, w jakich dorastały koty. Dobrzy hodowcy nie wydają kotów wcześniej niż w trzecim miesiącu życia.

Przyjęcie kota do domu to odpowiedzialna decyzja i jeśli obawia się Pan, że zwierzak będzie absorbujący to radzę jeszcze raz się nad nią zastanowić. Pomimo, że kot nie wymaga spacerów tak jak pies, myli się ten, kto uważa, że samotne przebywanie godzinami w pustym mieszkaniu jest dla kota naturalnym sposobem życia.

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s