09.10.2023
Tragedia w Kaliszu. Znaleziono trzy ciała, trwa pomoc żywym zwierzętom
Paulina Grzybowska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 października w Kaliszu znaleziono ciało mężczyzny, zamknięte w mieszkaniu. Obok niego znajdowały się zwłoki dwóch kotów. Kolejne, tym razem żywe zwierzęta, przebywały również w lokalu. Schronisko i policja starają się im pomóc.
fot. facebook.com/BSBZ.U.M.Kalisz
Sąsiedzi zareagowali po trzech tygodniach
Trzy tygodnie – tyle czasu potrzebowali sąsiedzi, aby poinformować służby o niepokojącej sytuacji w jednym z mieszkań. Nie zaalarmowała ich jednak nieobecność mieszkającego tam mężczyzny, ale brzydki zapach, który wydobywał się z mieszkania. Powiadomieni o sprawie pracownicy administracji wezwali na pomoc policję, gdy lokator nie reagował na wołanie i pukanie do drzwi.
Po otwarciu lokalu znaleziono zwłoki mężczyzny. Według wstępnych oględzin zmarł on mniej więcej trzy tygodnie wcześniej. Mieszkanie było bardzo zagracone i brudne. Obok zwłok człowieka leżały również zwłoki dwóch kotów. Tymczasem według sąsiadów z mężczyzną mieszkały cztery zwierzaki.
Trwają poszukiwania kota
Na miejsce wezwani zostali pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Udało im się odłowić jednego kota, który siedział nieopodal zwłok.
Stan kotka, który do nas trafił, nie pozwala jeszcze na ocenę jego szans na przeżycie – napisali pracownicy schroniska w mediach społecznościowych.
Nadal nie udało się odszukać czwartego kota. Można jednak podejrzewać, że żyje.
W dniu dzisiejszym wszyscy pracownicy schroniska w asyście policji weszli na teren mieszkania w poszukiwaniu kotka. Poziom zagracenia mieszkania jest niewyobrażalny. Słychać jego miałczenie, ale nigdzie go nie widać. Została wysypana karma oraz postawiony półmisek z wodą. Czekamy aż mieszkanie zostanie uprzątnięte - niestety my nie mamy prawa dotykać rzeczy denata – poinformowali pracownicy 9 października.
Sprawa jest nadal w toku.
Źródło: facebook.com/BSBZ.U.M.Kalisz
Zoopsycholożka in spe, wolontariuszka, instruktorka detekcji zapachowej i profilaktyki pogryzień zaangażowana w akcje edukacyjne, blogerka kynologiczna.
Zobacz powiązane artykuły
15.04.2025
Reiki: uzdrawianie energią, cierpienie bez głosu. Niebezpieczny trend terapii alternatywnych dla zwierząt
Ten tekst przeczytasz w 7 minut
W świecie, w którym coraz więcej mówi się o empatii wobec zwierząt, szacunku do ich emocji i potrzeb, o opiece, która uwzględnia nie tylko fizyczne zdrowie, ale i dobrostan psychiczny – równocześnie rośnie też liczba osób oferujących „terapie alternatywne”, które z troską nie mają wiele wspólnego.
undefined
10.04.2025
Znalazłem kota - co robić?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Zobaczyć samotnego, błąkającego się kota na ulicy to widok, który ściska za serce. Czy się zgubił? Czy ma dom? A może został porzucony i teraz walczy o przetrwanie? Każdy taki przypadek wymaga naszej czujności, empatii i odpowiedzialnej reakcji. Koty, choć często uchodzą za samodzielne i niezależne, w sytuacji kryzysowej są całkowicie zdane na człowieka.
undefined
04.04.2025
Bezdomniak za kratami i w szufladce. Jak poprawić sytuację bezdomnych zwierząt?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
4 kwietnia obchodzimy Dzień Zwierząt Bezdomnych – to okazja, by przypomnieć sobie o tych zwierzakach, które nie miały tyle szczęścia, by znaleźć kochający dom. Każdego roku tysiące zwierząt trafia na ulicę, większość z nich nie ma szans na przetrwanie bez pomocy człowieka. Problem ten ma wiele przyczyn, ale najważniejsze jest to, jak możemy mu przeciwdziałać i realnie pomóc czworonogom w potrzebie.
undefined