Doceniamy zaangażowanie


Dlaczego ta nagroda jest potrzebna - nie tylko zwierzętom, ale i ludziom - wyjaśnia Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika "Mój Pies"

Dlaczego ta nagroda jest potrzebna – nie tylko zwierzętom, ale i ludziom – wyjaśnia Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika „Mój Pies”.

Ludzie pomagający zwierzętom niestety ciągle są w mniejszości. Na co dzień zmagają się nie tylko z przeciwnościami logistyczno-finansowymi, ale również ze złą wolą otoczenia – osobami, którym przeszkadzają wolno żyjące koty czy gołębie, i które dla własnego świętego spokoju są skłonne poświęcić życie innych istot. Mało kto ma tyle empatii i zdrowego rozsądku, by docenić zaangażowanie wolontariuszy i karmicieli. Nasza nagroda jest jedną z nielicznych okazji do tego.

Wciąż wiele osób mija obojętnie zwierzęta potrącone, zabłąkane, potrzebujące pomocy. Zapominamy, że w naszym coraz bardziej zurbanizowanym i uporządkowanym świecie (zamknięte okienka piwniczne i śmietniki) coraz trudniej przeżyć czworonogom i pierzastym dwunogom bez naszej pomocy. Nagroda Serce dla Zwierząt ma uwrażliwić wszystkich na potrzeby tych, których oswoiliśmy i zachęcić, by też dali im coś od siebie.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments