Jak narysować kota? Poradnik krok po kroku

fot. Shutterstock

Koty to niezwykle wdzięczne zwierzęta, no i jak przystało na modela potrafią przybierać różne pozy.

Prawdopodobnie każde dziecko wie, jak narysować kota – odtworzenie wizerunku popularnego czworonoga wcale nie wymaga wielkiego talentu. Zresztą sami na pewno pamiętacie własną twórczość z dzieciństwa. Podejrzewamy zresztą, że niektóre rysunki wasi rodzice przechowują do dzisiaj niczym bezcenne skarby. Nawet, jeśli w tamtym okresie rysowanie kota ograniczało się do naszkicowania kilku figur geometrycznych.

Jednak rysowanie kota może sprawić nam radość także, gdy jesteśmy dorośli. Zmianie mogą ulec co najwyżej standardy, zwłaszcza, jeśli chcemy wiernie oddać każdy szczegół – w tej sytuacji nie obędzie się bez ćwiczeń. Jednak gra jest warta świeczki – własnoręcznie stworzony portret ukochanego zwierzaka to bezcenna pamiątka.

Koty to wyjątkowo wdzięczne obiekty do portretowania – ich futerka są puszyste, co pozwala uzyskać na papierze niesamowity efekt. Wszystko, czego potrzebujesz to czysta kartka i ołówek. Rysowanie kota to przyjemne i rozwijające zajęcie, które zapewni mile spędzone godziny. Podejrzewamy zresztą, że niejeden z was miał już okazję się o tym przekonać.

Jeżeli jeszcze nie rysujesz, to właśnie masz świetną okazję, by zacząć. A zacząć najlepiej od podstaw, czyli… głowy kota. Poniżej został umieszczony poradnik Lethala Chrisa, który w przejrzysty i zrozumiały sposób demonstruje jak narysować kota krok po kroku, co z kolei sprawia, że narysowanie mruczka wydaje się niezwykle proste:

Krok pierwszy to szkic kota – w jego wykonaniu pomoże rozrysowanie siatki, na której będziemy „opierać” poszczególne elementy. Biorąc się za rysowanie kota w tym przypadku kierujemy się zasadą – od ogółu do szczegółu. Dopiero gdy naniesiemy kontury i zaznaczymy poszczególne elementy (takie jak kocie oczy i nos), przyjdzie pora na trudniejsze zadania – narysowanie sierści i cieniowanie. Powyższy film świetnie obrazuje, jak się rysuje kota krok po kroku – wystarczy go uważnie obejrzeć.

Czujecie się zachęceni? W takim razie ołówki do rąk i do dzieła! A może już niejednokrotnie rysowaliście koty? Podzielcie się z nami swoją artystyczną twórczością.

Życzymy samych udanych rysunków i niekończącej się weny każdemu rysownikowi!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments