Koty Miejskie – Akcja Zima


Projekt „Koty miejskie – akcja zima” ma na celu objęcie opieką kotów wolno żyjących na terenie Wrocławia. Autorem projektu jest Fundacja EBRA Koci Zakątek.

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla tych zwierząt, kiedy chorują i giną z powodu braku ciepłego bezpiecznego schronienia i odpowiedniej ilości odżywczej karmy.

Podstawą działań jest przekonanie, iż to człowiek oswoił koty i radykalnie zmienił ich otoczenie naturalne, stąd ma obowiązek zapewniać im opiekę i chronić je przed cierpieniem. W okresie zimowym niezwykle ważne jest apelowanie do mieszkańców miasta oraz zarządców nieruchomości o umożliwianie kotom chronienia się w piwnicach i nieutrudnianie społecznym karmicielom ich dożywiania.
Projekt obejmuje przeprowadzenie kampanii społecznej z elementami edukacji obywatelskiej na nośnikach reklamowych typu billboard, citilight, plakat w wagonach lokalnego tabory tramwajowego MPK. Celem kampanii jest uwrażliwienie odbiorców na los kotów miejskich, wskazanie na uzależnienie ich przeżycia od człowieka, wzbudzenie przynajmniej neutralnych postaw wobec tych zwierząt.

Fundacja EBRA Koci Zakątek Wrocław

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments