Mruczki też wspierają Movember. Oto koty z wąsem!


Trzeba przyznać, że koty w każdej odsłonie są niezwykle urocze. Tym razem - z okazji akcji Movember - prezentujemy wam wyjątkowe koty, bo koty z... wąsem!

W listopadzie mężczyźni zapuszczają wąsy. Dlaczego? To miesiąc, który został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z płcią męską zmagającą się z rakiem jąder i nowotworami gruczołu krokowego. Movember (tzw. wąsopad) – bo tak nazywa się ta kampania społeczna – wziął się od angielskiej nazwy miesiąca November (listopad). No dobrze, ale co to wspólnego ma z kotami? Otóż istnieje sporo mruczków, które są dumne ze swoich kocich wąsów i wcale nie mamy tutaj na myśli wibrysów. Jeśli koty z wąsem nie przekonają cię do zapuszczenia swoich lub namówienia partnera, taty czy wujka, to nie wiemy, co innego by mogło 😉

Hamilton – koci hipster

View this post on Instagram

Happy Friday! (Yes, I pounced on the phone immediately after this shot was taken) #mustachecat

A post shared by – Hamilton The Hipster Cat – (@hamilton_the_hipster_cat) on

Tego kota chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Takich wąsów mógłby pozazdrościć mu niejeden elegant – idealnie podkręcone na końcówkach. Trzeba przyznać, że biała sierść, która perfekcyjnie imituje wąsy, dodaje mu niesamowitego uroku. To właśnie dzięki nim Hamilton nie tylko stał się popularny w mediach społecznościowych, ale też został pionierem wśród kotów z wąsami. Obecne na Instagramie jego losy śledzi 814 tysięcy osób.

Aż ciężko uwierzyć w to, że wcześniej ktoś nie docenił jego wyjątkowego uroku. Hamilton w wieku 2 lat został bowiem porzucony i samotnie błąkał się po ulicach San Francisco. Na szczęście to już przeszłość.

Kyle

Kyle – zapewne ku twojemu zaskoczeniu – to biało-czarna kotka, która może poszczycić się białym wąsiskiem. Chociaż obecnie mruczek jest popularny w mediach społecznościowych, to ma za sobą traumatyczne przeżycia. Kotka wraz z 30 innymi mruczkami została uratowana w styczniu 2010 roku. Kyle nie mogła przebywać w dotychczasowym domu, ponieważ kłótnia pomiędzy jej opiekunami zakończyła się zabójstwem. Pomimo tak traumatycznych doświadczeń, kotka odnalazła się w nowym miejscu i daje swoim nowym opiekunom miłość. Kyle jest również twarzą kampanii, która pomaga ofiarom przemocy domowej.

Kyle ma na Instagramie 71,5 tysięcy obserwatorów, których wciąż przybywa.

Pudge

Kot z wąsem, a raczej (ponownie) kotka. Poznajcie przeuroczą Pudge, która dumnie prezentuje swój wąsik. W tym kocie (rasy egzotyczny) nie da się nie zakochać. Jesteśmy również przekonani o tym, że na Instagramie ma więcej obserwujących niż ty. Obecnie losy kotki śledzi 671 tysięcy osób.

Znasz inne koty z wąsem, a może sam jesteś opiekunem takiego mruczka? Daj nam znać w komentarzach!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments