Kuracja odchudzająca dla kota


Olde Towne Pet Resort w Dulles, Wirginia. Biało-czarny kot imieniem Holly - 13 lat i kilka kilogramów nadwagi. Od maja 2012 r. Holly ostro trenuje pływanie, by schudnąć.

Zapakowana w specjalny kapok regularnie raz w tygodniu wraz ze swoją opiekunką chodzi na basen. Specjalny basen przeznaczony do rehabilitacji i ćwiczeń psów.

Dani Lawhorne, opiekunka Holly i pracownik zwierzęcego centrum rehabilitacyjnego Olde Towne, mówi iż pływanie to jedyna aktywność fizyczna jej kota. Próbowała ją wcześniej odchudzić tradycyjnie – dietą, zachęcaniem do zabaw i ruchu, wychodzeniem na spacery poza dom. Bezskutecznie. Holly nie lubi kocimiętki ani kocich zabawek, żadnych zabawek, niczego, co zazwyczaj lubią koty. Z pływaniem Dani wiąże ogromne nadzieje, dla zdrowia kota lepiej będzie, jeśli schudnie ze 3 kilo. Czy udało się zrzucić choć kilka deko? W ciągu ostatniego pół roku regularnego pływania Holly straciła 0,45 kg, czyli przy takich postępach kuracja powinna zakończyć się sukcesem w 2016r.

Poza cotygodniowym treningiem Holly spędza cały czas leżąc w domu na ulubionym kocyku, oglądając telewizję i ruszając się tak niewiele, jak to tylko możliwe.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments