Wyśmiewany chłopiec znalazł przyjaciela w… schronisku


Madden urodził się z heterochromią oczu i rozszczepieniem górnej wargi - jego kotka... też!

Nikt chyba nie wątpi, że kot może być wspaniałym przyjacielem człowieka, ale ta historia jest naprawdę wyjątkowa. 7-letni chłopiec z Oklahomy był wyśmiewany przez rówieśników z powodu odmiennego wyglądu. Okazało się jednak, że w schronisku czeka ktoś, kto jest do niego bardzo do niego podobny… Oto Madden i Moon – duet doskonały!

Madden i Moon – niezwykła para przyjaciół

Madden Humphreys urodził się z rozszczepioną górną wargą oraz heterochromią oczu, czyli różnobarwnością tęczówki. Jego jedno oko jest zielone, a drugie – niebieskie. To rzadkie schorzenie wpłynęło na życie chłopca, który z powodu odmiennego wyglądu doznał wykluczenia ze strony części rówieśników. Inne dzieci wyśmiewały jego różnobarwne oczy, podkopując pewność siebie 7-latka.

Mama chłopca martwiła się, że jej syn nie ma bliskich przyjaciół. Gdy pewnego dnia zobaczyła zdjęcia łaciatej kotki o dwukolorowych oczach szukającej domu, nie wahała się ani chwili.

Od razu wiedziałam, że ta kotka powinna stać się częścią naszej rodziny. Nie tylko ma rozszczepioną wargę, jak Madden, ale urodziła się z heterochromią oczu – dokładnie tak, jak on! Myślę, że oni po prostu byli przeznaczeni na przyjaciół. Dzięki niej mój syn czuje się mniej samotny* – mówi Christina, mama Maddena.

źródło: lovewhatmatters.com

Rodzina natychmiast pojechała do schroniska w Minnesocie, by zaadoptować nietypowego kociaka. Kotka otrzymała imię Moon – Księżyc. Razem z Maddenem tworzą wyjątkową parę i świetnie się dogadują. Moon znalazła kochający dom, a Madden mruczącą przyjaciółkę, która zadziwiającym trafem bardzo go przypomina. Dzięki niej ma poczucie, że ktoś go rozumie.

Finally together ? #maddenandmoon

A post shared by @ maddenandmoon on

Niezwykła historia małego chłopca i kotki ze schroniska wzbudziła duże zainteresowanie w mediach. Madden i Moon mają swój profil na Instagramie, gdzie pojawiają się ich wspólne zdjęcia. Chłopiec wcześniej zasłynął też za sprawą poruszającego filmiku, w którym przekonuje innych ludzi, że powinni być mili dla siebie nawzajem – nagranie powstało po tym, jak padł ofiarą zaczepek w szkolnym autobusie. Na szczęście dziś ma przy sobie kochającego czworonoga, który jest równie wyjątkowy, jak on. Życzymy im wszystkiego, co najlepsze!

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments