05.06.2018
Nagroda „Serce dla Zwierząt” 2018 przyznana!
Agata Kufel
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Po raz 15. redakcja portalu Psy.pl przyznała prestiżową nagrodę - kogo wybrali internauci?
fot. Celestyna Król
W poniedziałek, 4 czerwca, w hotelu Bellotto w Warszawie, odbyła się jubileuszowa, uroczysta gala plebiscytu „Serce dla Zwierząt”. Tego wieczoru poznaliśmy laureatkę tegorocznej nagrody. W głosowaniu czytelników i internautów zwyciężyła pani Krystyna Seemayer, która prowadzi hospicjum dla starych i schorowanych psów Staruszkowo.
Czym jest Staruszkowo?
To przystań zlokalizowana w Krzewiu Małym, do której trafiają psy na ostatnie lata, a czasem i miesiące życia. Pani Krystyna otacza opieką ponad 40 psów – żaden z nich nie jest przeznaczony do adopcji. Czworonożni seniorzy przebywają w Staruszkowie do końca swoich dni, ciesząc się uwagą i miłością, której często nie zaznali przez całe życie.
Staruszkowo istnieje dzięki pani Krystynie, ale wsparcie zapewniają mu też wolontariusze i lekarze weterynarii, którzy robią, co mogą, by pomóc mieszkańcom psiego hospicjum. Sama pani Krystyna twierdzi, że opieka nad psimi seniorami daje jej szczęście i spełnienie.
Towarzyszy mi ogromne zaskoczenie, wzruszenie i radość, że zauważono i doceniono moją pracę. I nie tyle chodzi tu o to, co robię, ale dla kogo to robię. I przez to zwrócono uwagę na stworzenia, które potrzebują pomocy. Ta nagroda jest symbolem dla moich staruszków – powiedziała wzruszona laureatka.
Nagrodę wręczyła pani Krystynie Joanna Krupa, która kod lat aktywnie wspiera liczne akcje i inicjatywy na rzecz zwierząt. Całość wczorajszej uroczystości poprowadziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Pełną relację z gali wraz ze zdjęciami znajdziecie TUTAJ.
Serdecznie gratulujemy tegorocznej laureatce!
Partner główny
Partnerzy
Patroni medialni
Zobacz powiązane artykuły
08.08.2025
Kot z charakterem, czyli dzień w „Kocim Mrraju”! Co wydarzyło się na niezwykłym evencie?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Warszawa na chwilę zamieniła się w krainę szczęśliwych mruczków. Przed wejściem do CH Westfield Arkadia pojawiła się przestrzeń, w której to koty - a właściwie ich osobowości - grały główną rolę. Strefa WHISKAS® „Koci Mrraj” przyciągnęła dziesiątki opiekunów, którzy chcieli lepiej zrozumieć swoich pupili.
undefined
05.08.2025
Kot z charakterem – i to jakim! Poznaj osobowość swojego mruczka w "Kocim Mrraju"!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Kto żyje z kotem, ten wie: nie ma dwóch takich samych mruczków. Jeden z impetem wskakuje na szafę, drugi woli zaszyć się w kartonie i przeczekać dzień w ciszy. Jeden uwielbia gości, inny znika, zanim zdążysz powiedzieć „dzień dobry”. To nie tylko kwestia kaprysu, a osobowości! I choć przez lata sądzono, że koty są trudne do rozszyfrowania, dziś wiemy: każdy z nich to unikat.
undefined
22.05.2025
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Dlaczego to ważna data?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt – święto ważne nie tylko dla aktywistów i organizacji prozwierzęcych, ale również dla każdej osoby, która traktuje zwierzaki z szacunkiem i troską. To idealna okazja do refleksji nad tym, jak chronimy naszych braci mniejszych i co jeszcze możemy zrobić, by zapewnić im życie wolne od cierpienia.
undefined