Nie strzelaj do kotów! Reaguj, gdy widzisz, że ktoś strzela!


Wiatrówkę może kupić teraz niemal każdy. Nawet nią można zrobić krzywdę zwierzęciu albo drugiemu człowiekowi. Wydawałoby się oczywiste - nie strzelamy do kotów ani psów. A jednak... Lekarze weterynarii spotykają ofiary bezmyślnych lub celowych strzelanek.

Wiatrówkę może kupić teraz niemal każdy. Nawet nią można zrobić krzywdę zwierzęciu albo drugiemu człowiekowi. Wydawałoby się oczywiste – nie strzelamy do kotów ani psów. A jednak… Lekarze weterynarii spotykają ofiary bezmyślnych lub celowych strzelanek.
Wraz z fundacjami apelujemy do ludzi, którzy strzelają do kotów – nie róbcie tego! Koty czują, boli je to. Kot spacerujący po łące nie jest Twoim wrogiem. Jest czyimś ukochanym kotem – tak jak pokazana na zdjęciach Balbinka. Była kotką bezdomną, nauczoną wychodzenia na dwór. Zaopiekowali się nią wolontariusze, znaleźli dla niej kochający dom, w zdawałoby się w bezpiecznej okolicy, po której uwielbiała spacerować. Po trzech latach spokojnego życia wróciła ze spaceru z raną postrzałową przedniej kończyny. Opiekunowie Balbinki i ich dzieci są zdruzgotani.
A przecież kotka swoje już przeszła, nie po to była ratowana kilka lat, by czyjaś bezmyślność prawie ją zabiła. Balbinka miała szczęście, łuskę wyciągnięlo, rana sie wygoi, nie sa nruszone kości ani nerwy. Nie każde zwierzę ma tyle szczęścia.
Dlatego uświadamiaj niekociarzy, reaguj, gdy widzisz kogoś z wiatrówką, nie bój się zabrać głosu i wezwać policję lub straż miejską.
To nie tylko o koty chodzi O wrażliwość, empatię, wychowanie. Człowieczeństwo.
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments