Omar – najdłuższy kot świata


Omar jest Maine Coonem i prawdopodobnie trafi niedługo do Księgi Rekordów Guinnessa.

Rudy kocur mieszka w Melbourne w Australii wraz ze swoją opiekunką, Stephanie Hirst.

Mierzy 120 centymetrów i waży 14 kilogramów

Tym razem to nie opiekun zgłosił kota do Księgi Rekordów Guinnessa, lecz sami przedstawiciele Guinnessa odezwali się do Stephanie po tym, jak zobaczyli zdjęcia jej pupilka w mediach społecznościowych.

Omar najdłuższy kot świata
fot. Instagram

Stephanie spodziewała się, że jej Maine Coon wyrośnie na dużego kota, ale nie sądziła, że będzie ważył więcej niż 9 kilogramów. Gdy Omar skończył pierwszy rok życia, stało się jasne, że będzie znacznie cięższy i większy.

Rudzielec nie jest zbyt odważnym zwierzakiem. Woli kameralne towarzystwo swojej pani i dwóch owczarków szetlandzkich, Penny i Rafiki, niż błyski fleszy.

Omar najdłuższy kot świata
fot. Instagram

Wiadomo o nim niewiele. Podobno uwielbia surowe mięso kangura. Ale czy to dzięki niemu osiągnął tak imponujące gabaryty?

Omar najdłuższy kot świata
fot. Instagram

Najprawdopodobniej Omar pojawi się – po oficjalnych pomiarach – w kolejnym wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa. Jest dłuższy od dotychczasowego rekordzisty, Maine Coona Ludo z Wielkiej Brytanii, o całe 1,7 cm.

Podobno nadal rośnie. Ale czy uda mu się pobić rekord Steve’a, zmarłego w 2013 roku Maine Coona, który osiągnął imponującą długość 123 centymetrów?

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments