Ostrzeżenie – trują koty w Szczecinie

fot. Shutterstock

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce.

Zaledwie kilkanaście dni temu pisaliśmy o kiełbasie z gwoździami rozrzucanej na warszawskiej Ochocie, a tu kolejna niepokojąca wiadomość. Tym razem rzecz dotyczy Szczecina.

Wzdłuż ulicy Makuszyńskiego ktoś porozrzucał zatrute kawałki ryb i surowej wątróbki. Odeszło w męczarniach już kilka kotów. Dwa wolno żyjące koty znaleziono martwe, trzeci trafił do lecznicy w stanie agonalnym, nic nie dało się zrobić. Kilka innych mruczków udało się uratować w ostatniej chwili. Szczęściarzami były dwa domowe koty wychodzące, których zaniepokojeni opiekunowie na czas zareagowali i szybko poszukali pomocy lekarzy weterynarii. Prawdopodobnie otruto też dwa psy.

kot je na ulicy
fot. Shutterstock

Mieszkańcy nie pozostali obojętni. Boją się o swoich podopiecznych zarówno opiekunowie kotów wychodzących jak i karmiciele miejskich dzikusków.

Jakiś bandyta rozsypał silną truciznę na ulicy Makuszyńskiego. Zabił koty i zatruł psy. Wszyscy proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje czworonogi i dzieci. Nie wiadomo, gdzie trucizna może się jeszcze znajdować. Działanie trutki jest błyskawiczne, w razie niepokojących objawów zgłaszajcie się Państwo natychmiast do weterynarza – ulotki takiej treści rozpowszechniają mieszkańcy ul. Makuszyńskiego, podaje portal TVN24.

Policja wszczęła już dochodzenie w sprawie trucia zwierząt na szczecińskim Pogodnie. Zabezpieczone materiały zostały wysłane do badań toksykologicznych.

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
IRYSEQ
4 lat temu

Mój Irysek jest kotkiem podwórkowym. Ale nie mieszkam w Szczecinie i NIGDY PRZENIGDY nie zabiłabym tak wspaniałych zwierzątek <333