Seniorka w dobrej formie


Prawdopodobnie najstarsza kotka na świecie żyje w Kijowie na Ukrainie. Mucha obchodziła kilka dni temu 26 urodziny – donosi dziennik "Sjewodnia".

– Kotkę dostaliśmy w 1986 roku w Holandii, kiedy miała trzy lata. Należała do znanego cyrkowca Jurija Kuklaciewy, który podarował ją swojemu znajomemu, a on dał ją nam – mówi właścicielka kota Olga Djacuk. – Wówczas wwożenie zwierząt do ZSRR było zabronione, dlatego musieliśmy podać kotu środki nasenne i schować go pomiędzy ubraniami. Tak ją przewieźliśmy – opowiada.

Jaka jest tajemnica jej długowieczności? Je (w ogromnych ilościach!) morskie ryby, wołowinę i gotowaną kukurydzę. Uwielbia świeże powietrze, ruch i zabawę. Całe lato spędza na działce. Jej ulubionym zajęciem od najmłodszych lat jest uganianie się za miotłą, kiedy jej właścicielka sprząta dom. Mucha poza drobnym problem z łapą jest całkowicie zdrowa.

– Koty żyją przeciętnie 16-20 lat, jednak na Ukrainie nawet do 30 – mówi Andriej Garin, organizator kocich wystaw. – Wiek wielu kotów trudno jednak dokładnie ustalić, gdyż właściciele nie prowadzą dokumentacji – dodaje.

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments