Miauczący celebryci – te koty powinny ostrzyć pazurki o czerwony dywan

fot. Shutterstock

Dzięki niezwykłym zdolnościom i bohaterskim czynom w historii zapisało się wiele czworonogów. Czy wiesz, ile z nich było kotami? Czym sławne koty zapracowały sobie na popularność? Jakie nosiły imiona i kiedy żyły? Przekonaj się!

Dla wielu może być dużym zaskoczeniem, jak często sławne koty stają się ikonami miejsc, czasów lub obiektów. Mają swoich przedstawicieli w najróżniejszych branżach i aktywnościach. Oto najciekawsze z nich.

Morris, który mógł zostać prezydentem USA

Znacie kota, dla którego Louis Vuitton zaprojektował jego własną kuwetę? Zatem poznajcie Morrisa. No właśnie, czy tak do końca Morrisa?… Koci gwiazdor, maskotka telewizyjna firmy 9Lives, produkującej kocią karmę, był początkowo mieszkanką schroniska w Chicago. Uratowana stamtąd zmieniła tożsamość i stał(a) się chyba najbardziej rozpoznawalnym kotem Ameryki po 1969 r. To wszystko dzięki ponad czterdziestu reklamom kociej karmy, w których wystąpił Morris. Był uwielbiany do tego stopnia, że pojawiał się na show-businessowych imprezach, na które jeździł limuzyną(!), występował jako gość popularnych talk shows, a nawet otrzymał zaproszenie na kolację w Białym Domu! Po śmierci Morrisa w 1978 r. długo szukano następcy. W końcu jego miejsce zajął identycznie wyglądający kot, którego Amerykanie równie szybko pokochali. Księgarnie zapełniły się książkami na jego temat, a w 1988 r. zgłoszono jego kandydaturę na urząd prezydenta USA. Niestety, jak się domyślacie, nie udało mu się wygrać wyborów.

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments