Jak sprawić by kot wrażliwy był szczęśliwy?


Zdrowy kot to szczęśliwy kot.

Niestety kociaki często skrzętnie ukrywają swoje słabości. Dopiero gdy problemy stają się poważne – donośne miauczenie, odmawianie posiłku, daje nam znać że coś jest nie w porządku. Dlatego warto abyśmy obserwowali uważnie naszego ulubieńca i odpowiednio reagowali. Ogromnie ważnym elementem będzie wspieranie na co dzień wrażliwe koty odpowiednim żywieniem, jak Purina® ONE® Sensitive.

Patrz i porównuj

Przynajmniej raz na dwa tygodnie spójrz uważniej na swojego kota. Zobacz czy jego:

  • sylwetka jest taka jak ostatnio – czy kot nie chudnie lub nie przybiera (o ile do tego nie dążymy),
  • sierść jest sprężysta, błyszcząca czy nadmiernie nie wypada, czy nie wylizuje łysych placków,
  • odchody są ładnie uformowane w kształcie cygara (konsystencja gęstej śmietany czy kopczyki są nieprawidłowe),
  • oczy, uszy, okolicy pyszczka (błony śluzowe) są czyste bez żadnych grudek, strupków czy ropek.

Jeżeli cokolwiek Cię zaniepokoi w wyglądzie Twojego kota powinieneś skonsultować to ze swoim lekarzem weterynarii.

Wrażliwość to jego uroda

Może też się okazać, że Twój kot będąc zdrowym jest wrażliwszy niż inne osobniki. Warto wtedy na co dzień wesprzeć jego organizm odpowiednim postępowaniem. Kot taki gorzej reaguje na gwałtowne zmiany nawet w codziennym rytmie. Może mu przeszkadzać zapach nowych perfum, proszku do prania, a nawet środków do mycia podłogi.

Wrażliwość może przełożyć się na gorsze trawienie, a z czasem gorszy wygląd okrywy włosowej. Wrażliwość może przejawiać się zarówno w reaktywności na bodźce działające na psychikę kota, jak i fizyczne na jego organizm. Dlatego warto wesprzeć go odpowiednią dietą, która odciąży układ pokarmowy wrażliwca. Będziemy mogli wtedy obserwować jak specyficzna kompozycja zbilansowanej karmy jak Purina® ONE® Sensitive, poprawia kondycję naszego wrażliwego kota dzień po dniu.

fot. Purina One

Kompozycja dla wrażliwca

Karma dla kotów wrażliwych Purina® ONE® Sensitive, to specjalna kompozycja składników odżywczych do stosowania na co dzień. W dziennej porcji jest zbilansowane kilkadziesiąt składników odżywczych. Jednocześnie niektóre surowce są wykluczone, aby odciążyć przewód pokarmowy wrażliwego kota i zwiększyć strawność karmy.

Purina® ONE® Sensitive charakteryzuje się wyjątkowo wysoką strawnością wynoszącą ponad 90% dla białka i tłuszczu. Ta bogata w indyka i ryż karma dla kotów w widoczny sposób wpłynie na codzienne funkcjonowanie Twojego wrażliwego kota dzięki poniższym cechom:

Wspomaga tolerancje pokarmu – dzięki wybranym i ograniczonym źródłom białka, w tym jednym pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu, że ponad połowa białka pochodzi z wyselekcjonowanego białka z indyka, zmniejsza to ryzyko uwrażliwienia Twojego kota. Karma jest stworzona bez dodatku surowców zawierających gluten pszeniczny, w oparciu o lekkostrawny ryż.

Dzięki odpowiedniej kompozycji włókna pokarmowego (błonnika) wspomaga procesy trawienne, co widać po zwartych odchodach Twojego kota. Badania udowodniły tez że nawet o ¼ zmniejsza się intensywność zapachów z kuwety już na przestrzeni 2 tygodni regularnego podawania karmy. Jest to możliwe dzięki obecności takich dodatków jak suszony korzeń z cykorii, źródło prebiotyku inuliny.

Dobrze odżywiony kot, ze zdrową skórą i sierścią która lśni. Odpowiednio wysoki poziom niezbędnych kwasów Omega 6 (2%) oraz cynku, wspierających okrywę włosową dzień po dniu. Efekty zaobserwujesz już na przestrzeni kilku tygodni regularnego podawania.

Dzięki prawie 100 letniemu doświadczeniu Purina® w oparciu o najnowsze osiągnięcia z dziedziny żywienia zwierząt, tworzy karmy spełniające potrzeby nawet Twojego wrażliwego kota. Abyś mógł cieszyć się jego widocznym zdrowiem, dziś i jutro.

Autor: dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz, specjalistka żywienia klinicznego

Czytaj dalej:

Co za dużo to nie zdrowo

Przez zdrowe trawienie do szczęścia


Artykuł sponsorowany

var axel = Math.random() + „”;
var a = axel * 10000000000000;
document.write(‚‚);

1 Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments