Trouble nadal najwyższy

Trouble

Kot Sawannah imieniem Trouble zyskał popularność w 2011, kiedy to dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy kot świata. W edycji Księgi na 2013 również został odnotowany - nadal jako najwyższy kot świata.

Kot Sawannah imieniem Trouble zyskał popularność w 2011, kiedy to dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy kot świata. W edycji Księgi na 2013 również został odnotowany – nadal jako najwyższy kot świata.

Trouble urodził się w rodzinie Debby Maraspini, hodowczyni, 21 kwietnia 2008r. Był pięknym przedstawicielem swojej rasy. Mimo iż figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa na rok 2013, nie ma go już wśród nas. Był kotem wychodzącym, a takie niestety statystycznie żyją krócej. Zginął po ucieczce z domu w sierpniu tego roku. Nie ma dostępnych informacji, w jaki sposób odszedł. Pozostały zdjęcia, filmiki, notki w Księdze Guinnessa i – pamięć ludzi.

Wbrew powszechnym opiniom o dzikości i nieprzewidywalności kotów Sawannah – stanowił uosobienie łagodności. Lgnął do ludzi – byli jego rodziną. Pośmiertnie doczekał się własnej strony w internecie.

Kto będzie następcą Trouble’a, kociej wysokości? Czas pokaże.

 

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments