Ukradli 4 tysiące kotów, by mieć za co grać w internecie

fot. thinkstockphotos

Policja wietnamska aresztowała sześciu mężczyzn pod zarzutem kradzieży aż 4 tysięcy kotów w przeciągu 2 lat celem sprzedaży na mięso. Gang kradł od 4 do 6 kotów każdej nocy. Sprzedawali je, przeliczając na kilogramy. Kilogram kota = 3 dolary.

Policja wietnamska aresztowała sześciu mężczyzn pod zarzutem kradzieży aż 4 tysięcy kotów w przeciągu 2 lat celem sprzedaży na mięso.

Gang kradł od 4 do 6 kotów każdej nocy. Sprzedawali je, przeliczając na kilogramy. Kilogram kota = 3 dolary. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczali na gry internetowe.

O ile kradzieże psów są powszechne w Wietnamie, to pierwszy przypadek zorganizowanej grupy trudniącej się kradzieżą kotów na tak dużą skalę.

Głowa gangu, 26-letni Nguyen Duc Dung, zeznał iż łapali koty do pułapek z przynętą z ryb, rozstawianych wokół domów, o których wiedzieli, że są tam koty.

Mieszkańcy zaniepokojeni ciągłym znikaniem swoich pupili, zaalarmowali policję, a ta złapała złodziei na gorącym uczynku.
Grozi im do 7 lat więzienia.

Kocie mięso uważane jest za przysmak w niektórych częściach Wietnamu. Zazwyczaj podaje się je grillowane, z dodatkiem wina ryżowego.

 

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments