Urodziły się bez powiek


Gdy miały zaledwie 5 tygodni, ktoś znalazł je, wędrujące po zakurzonej australijskiej drodze. Kociaki nie miały powiek, co groziło utratą wzroku.

Dora i Feliks to rodzeństwo. Mieszkają w Australii. Gdy miały zaledwie 5 tygodni, ktoś znalazł je, wędrujące po zakurzonej australijskiej drodze. I zabrał ze sobą. Trafiły pod opiekę schroniska prowadzonego przez RSPCA.

Szybko stało się jasne, że maluchy potrzebowały pomocy. Odkryto powód ich niezwykłego wyglądu – oba kocięta nie miały powiek! Takie się urodziły. I gdyby pozostawić je w takim stanie, w przeciągu roku najprawdopodobniej straciłyby wzrok…

Gdy rodzeństwo skończyło pół roku, trafiło do specjalistycznej kliniki okulistycznej dla zwierząt. Tam podjęto się operacji odtworzenia powiek. Podczas trwających 8 godzin zabiegów pobrano fragmenty skóry z policzków zwierząt i przeszczepiono, formując z nich powieki. Obie operacje przebiegły bez komplikacji.

Teraz, kilka miesięcy po zabiegach, nareszcie Dora i Feliks mogą normalnie mrugać, a ich gałki oczne zyskały ochronę. Uratowano wzrok obu kociaków.
Do pełni szczęścia brakuje im tylko jednego – wspólnego domu.
Rodzeństwo czeka na adopcję w schronisku RSPCA w Nowej Południowej Walii.

 

zdjecia: portraitsofananimalshelter.com

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments