Użyli drukarki 3D by zbudować wózek dla kota

fot. Tiny Kittens Society

11-tygodniowy biało-czarny kociak imieniem Cassidy został znaleziony w lesie w Langley (USA, Wirginia). Umierający z powodu wychudzenia i ran odniesionych prawdopodobnie wskutek wypadku. Niestety tylne łapki musiały zostać amputowane.

11-tygodniowy biało-czarny kociak imieniem Cassidy został znaleziony w lesie w Langley (USA, Wirginia). Umierający z powodu wychudzenia i ran odniesionych prawdopodobnie wskutek wypadku. Trafił do centrum Tiny Kittens Society pod troskliwą opiekę weterynarzy. Niestety tylne łapki musiały zostać amputowane, bakteria E.coli spowodowała rozległą infekcję, nie do opanowania lekami. Wolontariusze dzień w dzień dokumentowali leczenie Cassidy, a transmisje z kamer internetowych na żywo mogli oglądać ludzie na całym świecie.

Nagrania zobaczyła też sekretarka z gimnazjum Walnut Grove, przekazała linki dalej do nauczycieli. Dwóch starszych uczniów, Josh Messmer i Isaiah Walker, postanowiło zbudować dla kociaka wózek, ułatwiający mu poruszanie się.
Za pomocą oprogramowania do modelowania i drukarki 3D chłopcy w ciągu 6 godzin zbudowali prototyp wózka. Dopasowują jeszcze wysokość urządzenia, by pasowało do obecnego wzrostu Cassidy. I myślą nad częściami zamiennymi do wózka, by mógł rosnąć razem z kotem.

Cassidy dostał szansę na drugie życie. Możliwość samodzielnego poruszania się – zbawienną tak dla ciała jak i psychiki zwierzęcia.

Co robi w tej chwili Cassidy? Zerknijmy: http://livestream.com/tinykittens/cassidy

Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments